12. 7. svátek má Bořek

V listopadu se můžete těšit na cyklus Cestujeme s krajany

1. listopadu 2015   (11:11)
V listopadu se můžete těšit na cyklus Cestujeme s krajany
foto: pribram.cz

Besedy se promítají v Galerii Františka Drtikola v Příbrami.



Během listopadu můžete v příbramské galerii navštívit některý z cyklů cestovatelských besed pod názvem Cestujeme s krajany. Začátky jsou vždy v 18 hodin a vstupné je 30 Kč. Vybrat si můžete z následujících cest:

Úterý 3.11. PERU A BOLÍVIE RNDr. Tereza Gürtlerová
Pěšky, na kole i autobusem od tichomořského pobřeží přes majestátní Andy, magické Machu Picchu, jezero Titicaca až po nekonečnou solnou pláň Salar de Uyuni a dechberoucí Cestu smrti.

Čtvrtek 5.11. LADAK Ing. Jitka Plojharová
Ladak leží na severozápadě Indie, za hlavním hřebenem Himaláje, na hranicích s Pákistánem a Tibetem. Říká se mu také Země vysokých sedel nebo Malý Tibet. Je to totiž jedno z posledních míst, kde je ještě možné zažít tibetský buddhismus v jeho přirozené podobě.

Úterý 10.11. NÁRODNÍ PARKY PATAGONIE Ing. Roman Splítek
Povídání o putování Ohňovou zemí, cestě do Glacier National Park, Torres del Paine a o spoustě dalších zajímavých míst mezi těmito národními parky.

Čtvrtek 12.11. ISLAND Ing. Markéta Jánská a Mgr. David Čuřík
Z Reykjavíku do pravé islandské divočiny. Trek Laugavegur, který je právem řazen mezi nejkrásnější túry světa. Hory barvy duhy, lávová pole, ledovcové splazy, rokle a ledové řeky.

Úterý 24.11. ETIOPIE - PEKLEM DANAKILU Ing. Oldřich Večerek
Cestování zemí, kde svítí slunce 13 měsíců v roce.

Čtvrtek 26.11. TŘI KROKY K NIRVÁNĚ MUDr. Ondřej Jeřábek
O buddhismu a významných stavebních památkách jihovýchodní Asie, chrámech Borobudur (Indonésie), Angkor Vat (Kambodža) a Bagan (Barma).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: GFD
autor: GFD, MJ








Další články

Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v … AKTUÁLNĚ Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring … Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. … ZAJÍMAVOSTI Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými … AKTUÁLNĚ Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších … NEPŘEHLÉDNĚTE Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR
Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz