5. 8. svátek má Kristián




V listopadu budou přes den teploty v průměru kolem pěti stupňů

31. října 2016   (17:35)
V listopadu budou přes den teploty v průměru kolem pěti stupňů
foto: sxc

Podle meteorologů bychom se již mohli dočkat i prvního sněhu.



V listopadu se budou týdenní průměry teplot pohybovat přes den většinou kolem pěti stupňů nad nulou a v noci kolem nuly. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V první polovině měsíce bude více srážek, podle meteorologů možná i zasněží.

"Při srovnání s dlouhodobým průměrem bude první polovina listopadu chladnější," uvedli pracovníci ČHMÚ. "Srážek očekáváme více opět v první polovině listopadu, kdy se mohou i v nižších polohách objevit sněhové srážky. V druhé polovině měsíce budou srážky postupně slábnout," doplnili.

Celkově bude období příštích čtyř týdnů, od 31. října do 27. listopadu, teplotami i objemem srážek odpovídat dlouhodobému průměru za poslední zhruba tři desítky let. Průměrná teplota pro toto období činí podle ústavu čtyři stupně Celsia nad nulou a průměrný objem srážek 44 milimetrů, tedy 44 litrů na metr čtvereční. Nejchladnější byl rok 1988 s průměrnou teplotou 0,1 stupně, zatímco nejteplejší byl rok 2014 s teplotou 7,5 stupně.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: ČTK








Další články

Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už 7. a 8. srpna se zatopený lom v Hřiměždicích opět promění v centrum adrenalinu. … AKTUALIZOVÁNO Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Staré jímky bez nepropustného dna byly dlouhá léta běžnou praxí v chatařských … NEPŘEHLÉDNĚTE Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Hornické muzeum Příbram připravilo na druhou polovinu letních prázdnin bohatý program … AKTUÁLNĚ Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Lucie Pudilová má za sebou jeden z nejtěžších večerů kariéry. Na Štvanici vstoupila do … SPORT Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před extrémně vysokými … AKTUÁLNĚ Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách Česká republika se ocitá v silné a dlouhé vlně veder. Pokračující úmorná vedra podle … AKTUÁLNĚ Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí Milovníci divadla i české klasiky se mohou těšit na výjimečný kulturní zážitek. V … KULTURA Středočeští silničáři spouští nový portál staveb pro lepší koordinaci omezení Středočeští silničáři spouští nový portál staveb pro lepší koordinaci omezení Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) spouští v testovacím režimu … AKTUÁLNĚ Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale … NEPŘEHLÉDNĚTE
HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz