3. 4. svátek má Richard

V letošním roce jsme přivítali přes dva a půl milionu návštěv. Portál pribram.cz zaznamenává rekordní sledovanost

12. března 2020   (08:22)
V letošním roce jsme přivítali přes dva a půl milionu návštěv. Portál pribram.cz zaznamenává rekordní sledovanost
foto: pribram.cz

Během úterý navštívilo portál pribram.cz 221 002 čtenářů, kteří zobrazili 280 032 stránek.


Opatření vlády proti šíření nákazy novým koronavirem zvýšila vytížení webu pribram.cz. Návštěvnost se za úterý zastavila na čísle 221 002, kdy naši čtenáři zobrazili 280 032 stránek.

Pribram.cz podle statistiky Google Analytics zaznamenala v úterý vrchol vyhledávání termínu "koronavirus" mezi 10:00 a 11:00 hodinou, a to v souvislosti s vyhlášenými mimořádnými opatřeními vlády. Lidé vyhledávali zejména informace o zrušené výuce na základních a středních školách. Mezi vyhledávacími dotazy, které čtenáři ve vyhledávači zadali, byly nejčastěji „počet nakažených koronavirem,“ „uzavření škol Příbram,“ „opatření v souvislosti s koronavirem,“ a „počet nakažených koronavirem ve Středočeském kraji“.
Celkově tak došlo na webu pribram.cz k téměř sedminásobnému nárůstu návštěvnosti. Během úterý jsme přivítali 221 002 čtenářů, kteří zobrazili 280 032 stránek. Zatímco v lednu a v únoru byla průměrná denní návštěvnost 31 992, v březnu nás denně navštěvuje 50 638 čtenářů.
Tento rok jsme překročili hranici dvou a půl milionu návštěv

„V letošním roce jsme zaznamenali rekordní počet návštěv. K dnešnímu dni jsme přivítali 2 624 178 čtenářů, kteří zobrazili více než tři a půl milionu stránek. Našim cílem je v letošním roce překonat magické číslo deseti milionů návštěv. Děkujeme za vaši přízeň,“ uvedl šéfredaktor zpravodajského portálu pribram.cz Tomáš Pečenka.

Zatímco v loňském roce byla průměrná denní návštěvnost 18 305, tento rok je prozatím násobně vyšší, což přineslo řadu opatření. S prudkým navýšením návštěvnosti (především nárazové návštěvnosti vybraných článků) jsme se potýkali s několika technickými problémy, které způsobovaly zpomalení nebo nedostupnost webu.
Nejprve jsme museli přepracovat naše vlastní statistiky návštěvnosti a čtenosti článků, které narůstaly do obrovských čísel a způsobovaly přetížení databáze. „Po nějakém čase jsme narazili na další přetížení databáze, které způsobovalo vypisování a řazení určitých seznamů článků (např. aktuální, související, nepřehlédněte či další články). Zhruba 2 dny útrpného hledání nám trvalo, než jsme přišli na to, v čem přesně problém je. Po několika hodinách úplného přepracování vypisování článků se zatížení databáze snížilo na minimum," sdělil webmaster pribram.cz Jiří Trnka.
Posledním zádrhelem, které způsobovalo zpomalení bylo vykreslování mini obrázků v seznamu článků, každá stránka (úvodní i detail článku) tak vypisovala mnoho obrázků, které s každým návštěvníkem násobily zatížení webového serveru. "Přepracovali jsme vykreslování miniatur, náhledových obrázků a fotek. Věříme, že jsme udělali vše proto, abychom vám mohli dodávat požadované informace bez výpadků."

Ještě před rokem jsme se obávali, když na web přišlo 1000 návštěvníků ve stejný čas, zda to server zvládne. Například v úterý si jeden článek četlo ve stejnou chvíli téměř 4 000 návštěvníků a server fungoval bez jediného výpadku," dodal Jiří Trnka.
Za rostoucí návštěvností webu vidí redakce především rychlost informovanosti při aktuálních událostech. Stejně jako v minulých letech pracujeme nonstop, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Chtěl bych tímto poděkovat nejen čtenářům, ale i našim obchodním partnerům, bez kterých bychom nemohli zpravodajství v této formě přinášet,“ doplnil Tomáš Pečenka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jiří Malát








Další články

Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok … Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Příbram odehrála druhé semifinále 2. hokejové ligy proti Prostějovu a znovu ukázala, … SPORT Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve … AKTUALIZOVÁNO Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem a okolí se dočkají lepší dostupnosti specializované … Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA
Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz