1. 5. je Svátek práce

V lesoparku začalo kácení nebezpečných stromů

30. března 2019   (06:55)
Další 4 fotografie v galeriiV lesoparku začalo kácení nebezpečných stromů
foto: pribram.cz

Za chybějící stromy budou vysazeny nové.



Za velkého zájmu uživatelů sociálních sítí začalo před několika dny kácení nebezpečných stromů v lesoparku Litavka. Ty byly vybrány na základě dendrologického posudku a označeny za nebezpečné. Takto bude pokáceno 23 stromů. Chybějící stromy by ale měly být nahrazeny novými stromy vhodných taxonů.

„Kořenový systém stromů negativně ovlivňuje kolísání hladiny řeky. Převažujícím topolům v pokročilém věku křehnou větve, lámou se a vzhledem k habitu stromů mohou způsobit vážné zranění návštěvníkům parku. Několik havarijních jedinců již bylo vloni odstraněno, dva dokonce spadly,“ stojí v tiskové zprávě města.

Kácení ihned vzbudilo rozruch na sociálních sítích, kde se objevili jeho odpůrci i zastánci. První skupina se domnívá, že akce byla motivována především ziskem z prodeje dřeva. Pokácené dřevo je ale evidováno a rozprodáváno Technickými službami města Příbram dle pořadníku.

Podle tiskové zprávy města je takto radikální řešení jediným možným pro zachování bezpečí rodin, které v lesoparku tráví volný čas.

Fotogalerie

V lesoparku začalo kácení nebezpečných stromů (1) V lesoparku začalo kácení nebezpečných stromů (2) V lesoparku začalo kácení nebezpečných stromů (3) V lesoparku začalo kácení nebezpečných stromů (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: red








Další články

První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury O víkendu se můžete pěšky vydat na Vysokou za Dvořákem, vyrazit na pochod kolem … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Nedostatek parkovacích míst je dlouhodobý problém většiny českých měst — a Příbram … AKTUÁLNĚ Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších … ZAJÍMAVOSTI Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí … NEPŘEHLÉDNĚTE Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě … TIP NA VÝLET /KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen! /KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen! Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z … AKTUALIZOVÁNO Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,59 Kč do 43,10 Kč … DOPRAVA Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma Na první pohled nenápadné dřevěné sošky. Na ten druhý fascinující svědectví víry, … ZAJÍMAVOSTI
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ a kam povedou další úpravy? Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ a kam povedou další úpravy? V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ terénní úpravy, … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz