8. 3. svátek má Gabriela

V léčebně v Bukovanech děti uvidí výcvik psů a vyzkouší si výzbroj vězeňské služby

26. července 2023   (06:20)
V léčebně v Bukovanech děti uvidí výcvik psů a vyzkouší si výzbroj vězeňské služby
foto: Dětská odborná léčebna Ch. G. Masarykové / se souhlasem

Program akce, která se ve spolupráci s Věznicí Příbram koná ve středu 2. srpna od 10.00 do 14.00, nabídne také soutěže a hry.


Dětská odborná léčebna Ch. G. Masarykové v Bukovanech a Věznice Příbram spojily síly a ve středu 2. srpna opět pořádají letní akci pro děti a jejich rodiče. Uvidí výcvik a zásah služebních psů, dozví se informace o výcviku, prohlédnou si i vyzkouší výzbroj a výstroj pracovníků vězeňské služby. Součástí programu od 10.00 do 14.00 budou také soutěže a hry.

„S Věznicí Příbram spolupracujeme již několik let. Ve firmách i jiných subjektech sháníme materiál jako látky, bavlnky nebo korálky. Odsouzení z nich šijí dětem, které jsou u nás na léčení, látkové hračky nebo kapsáře. Pro starší pak vyrábí například náramky,“ uvádí Radka Rychterová z Dětské odborné léčebny Ch. G. Masarykové v Bukovanech. Výrobky děti vymění za obrázky a léčebna je jako zpětnou vazbu následně posílá do věznice odsouzeným.
„Starší děti mohou napsat dopis a zeptat se odsouzených na informace, které je zajímají. Pokud je zde starší dítě, které má z domova s věznicí zkušenosti, leckdy samo napíše i vlastní pocit, jež s výkonem trestu svého rodiče zažívá. Akce i spolupráce by měla mít rovněž preventivní charakter,“ vysvětluje Radka Rychterová.
„Starší děti mohou napsat dopis a zeptat se …
foto: Dětská odborná léčebna Ch. G. Masarykové / se souhlasem
Každý dětský účastník akce dostane malý dárek, který smění za předem namalovaný obrázek. Vstup je zdarma, zájemci se mohou objednávat na telefonu 318 695 262.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár popelnice v Rožmitále pod Třemšínem se v neděli 8. března rozšířil na … BLESKOVÁ ZPRÁVA Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbitým chodníkům v Příbrami by se letos mělo výrazně ulevit. Město chystá velkou … Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, … Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od … ZDRAVOTNICTVÍ Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's … AKTUALIZOVÁNO Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Město Příbram i letos představilo své plánované investice prostřednictvím projektu … /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska. FOTO Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. … Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a … VIDEO
První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz