V krajských volbách ve středních Čechách bude kandidovat bývalý hejtman Petera
2. dubna 2024 (16:40)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Miloš Petera byl hejtmanem v letech 2014 až 2016. Po volbách v roce 2016 ho v hejtmanském křesle vystřídala Jaroslava Pokorná Jermanová z vítězného hnutí ANO.
O přízeň voličů v letošních krajských volbách ve Středočeském kraji se bude ucházet bývalý hejtman za ČSSD Miloš Petera. Povede kandidátku uskupení Jistota a budoucnost (JAB). Členové nyní připravují kandidátní listinu pro volby do středočeského zastupitelstva, kandidatura JAB v jiných krajích není zatím vyloučena, informoval dnes první místopředseda JAB Richard Dolejš.
Na středočeské kandidátce budou kromě předsedy uskupení Petery i další politici spojení dříve s ČSSD, místostarosta Zdic a někdejší poslanec Dolejš nebo ředitel místní akční skupiny Karlštejnsko Jiří Peřina, který byl v minulosti krajským náměstkem pro finance a starostou Hořovic. Kandidovat bude i ředitel Kulturního centra Hořovice Přemysl Landa.
Konečná podoba kandidátky bude známa v červenci, stejně jako krajský volební program. "Při tvorbě kandidátky jsme otevřeni všem nezávislým osobnostem, které se ztotožňují s našimi programovými cíli a mají předpoklady pro profesionální výkon členů krajského zastupitelstva a krajské vlády," uvedl Petera. Uskupení si klade za cíl zachování kvalitní zdravotní péče, rozvoj venkova a dopravní infrastruktury, kvalitní dopravní obslužnosti a stabilizaci středního školství. Navazovat chce na myšlenky prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.
Petera byl hejtmanem v letech 2014 až 2016. Po volbách v roce 2016 ho v hejtmanském křesle vystřídala Jaroslava Pokorná Jermanová z vítězného hnutí ANO. O rok později se Petera stal jejím náměstkem pro životní prostředí, v minulých krajských volbách již nekandidoval a ČSSD se do zastupitelstva nedostala. Nyní je hejtmankou Petra Pecková (STAN), funkci v čele kraje chce obhajovat.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Příbram vykoupí problematické ubytovny v ulici Pod Čertovým pahorkem, dostala dotaci na rozšíření ubytovacích kapacit
•Příbram zavede kanalizaci do místní části Kozičín a opraví tam vodovod
•O podporu bezplatného stravování mohou středočeské školy žádat od května
Další články
Proč je hladina Orlíku tak nízká? Povodí Vltavy vysvětluje: může za to sucho, ne opravy
Nízká hladina Orlíku v uplynulé sezóně vyvolala mezi lidmi spekulace, že se nádrž …
FOTOGALERIE
Podvodníci lákají na snadný přivýdělek sledováním videí
Internetoví podvodníci opět využívají lákavé nabídky „snadného výdělku“, tentokrát pod …
Technická práce, která má budoucnost. Silmet Technology hledá nové posily do týmu
Stabilní česká firma z Příbrami nabízí perspektivní práci pro servisní a montážní …
PR
Ve středních Čechách kvůli ledovce nejezdí část autobusů, potíže mají i vlaky
Ve středních Čechách v úterý ráno kvůli ledovce nejezdí velká část příměstských a …
Po mrazech přišla obleva a mrznoucí déšť vytváří ledovku
Česká republika se po několika mrazivých dnech dočkala výrazné změny počasí. Do …
Když se hýbe tělo, uklidní se i hlava: proč je sport klíčem k psychické pohodě
Pohyb se v posledních letech stal přirozenou součástí péče o duševní zdraví. Stále …
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …
Gastro agent: Šáša Burger
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
Výstup na Pražák se vydařil i přes chumelenici na vrcholu
Tradiční lednový Výstup na Pražák se letos uskutečnil v sobotu 10. ledna a znovu …
FOTOGALERIE




