21. 9. svátek má Matouš

V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo

10. září 2021   (08:07)
foto, video: HZS Středočeského kraje

Jako tradičně se soutěže zúčastnilo devět týmů HZS Středočeského kraje.


Ve čtvrtek 9. září uspořádal Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci se svým sportovním klubem na letišti v Tlustici Velkou cenu Hořovic, která je zároveň krajskou soutěží ve vyprošťování u dopravních nehod.

Letošní ročník byl v pořadí už šestým, který se zde pořádá. Během slavnostního zahájení přivítal ředitel HZS Středočeského kraje Miloslav Svatoš všechny soutěžící. Pozvání na tuto akci přijali také hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková, starosta obce Hořovice Jiří Peřina a starostka obce Tlustice Helena Kaššová.
Jako tradičně se soutěže zúčastnilo devět týmů HZS Středočeského kraje. Zároveň v rámci klání proběhl nesoutěžní pokus jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Rudná, která bude reprezentovat HZS Středočeského kraje na celorepublikové soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod, která se bude konat 25. 9. 2021 v Praze.
Každý tým je sestaven ze čtyř osob, z nichž jeden musí být zařazen na pozici zdravotníka a další na pozici velitele. Během pokusu, na který mají soutěžní týmy 20 minut, hodnotí sbor rozhodčích správný postup při vyprošťování, a to z hlediska tří odvětví – taktika, technika a předlékařská péče.

Rozhodčí za oblast taktiky hodnotí především provedení samotného pokusu a způsob, jakým probíhá velení na fiktivním místě zásahu. Rozhodčí z oblasti techniky hodnotí volbu a správnost použití vyprošťovacího zařízení, pomocné techniky a nástrojů. V oblasti předlékařské péče, jak už název sám napovídá, se hodnotí samotná práce s fiktivně zraněným figurantem. Za každou tuto oblast mají soutěžící možnost dostat odpovídající počet bodů. Na celkovém pořadí tak nezáleží pouze rychlost samotného pokusu, ale i správnost jeho provedení.
Vítězem soutěže se stali hasiči z Nymburka s časem 11:58 a s 362 body. Na druhém místě skončili příbramští hasiči s časem 18:29 a s 307 body. Třetí místo patřilo hasičům z Kutné Hory, kteří vyprostili muže z auta za 19:48 a získali 301 bodů.

Fotogalerie

V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo () V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (1) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (2) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (3) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (4) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (5) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (6) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (7) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (8) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (9) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (10) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (11) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (12) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (13) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (14) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (15) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (16) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (17) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (18) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (19) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (20) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (21) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (22) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (23) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (24) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (25) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (26) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (27) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (28) V krajské soutěži ve vyprošťování u dopravních nehod získali příbramští hasiči druhé místo (29)

foto: HZS Středočeského kraje

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/HZS Středočeského kraje
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských … Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka …
V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz