27. 7. svátek má Věroslav

V Javornici na Rychnovsku muž zastřelil manželku, syna a sebe

14. června 2022   (11:09)
V Javornici na Rychnovsku muž zastřelil manželku, syna a sebe
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Motivem jeho činu byly zřejmě rodinné problémy.


Při pondělní tragédii v Javornici na Rychnovsku jednatřicetiletý muž zastřelil o rok starší manželku, čtyřletého syna a pak sebe. Motivem jeho činu byly zřejmě rodinné problémy. Muž byl profesionální voják Armády ČR. Služební zbraň k činu nepoužil. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Iva Kormošová. Prvotní závěry kriminalistů potvrdí až nařízená pitva, dodala.

Všichni mrtví měli podle mluvčí střelná poranění. "Z prvotního šetření kriminalistů lze dovodit, že muž usmrtil svoji manželku a syna a poté sebe. Zda předpoklad o vzniku úmrtí je správný, potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla mluvčí.
Muž, který byl zároveň myslivcem, podle policie provedl čin v rodinném domku zřejmě legálně drženou brokovnicí. V domě policisté kromě brokovnice nalezli i další legálně držené střelné zbraně a střelivo. "Všechny zbraně včetně střeliva kriminalisté zajistili a brokovnici předali ke znaleckému zkoumání," uvedla mluvčí.
Informaci o nálezu tří těl policie dostala v pondělí odpoledne. "Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky následované kriminalisty a techniky. Až do pozdních nočních hodin za účasti soudního znalce společně zjišťovali okolnosti jejich násilného úmrtí, ohledávali místo činu, zajišťovali stopy a vyslýchali příbuzné a sousedy," řekla mluvčí.

Ministerstvo obrany příslušnost muže k Armádě ČR nepotvrdilo. "Nemohu to ani potvrdit, ani vyvrátit. Případ komentuje výhradně státní zastupitelství, pokud vůbec," uvedla na dotaz ČTK mluvčí ministerstva obrany Jana Zechmeisterová.
Policie případ vyšetřuje jako podezření z dvojnásobné vraždy a sebevraždy. Pokud další vyšetřování potvrdí, že čin spáchal muž, policie případ odloží, protože nelze stíhat osobu zemřelou.

Rodina žila v před několika lety postaveném rodinném domě v javornické místní části Betlém. Javornice leží asi šest kilometrů východně od Rychnova nad Kněžnou a má asi 1000 obyvatel. "Šlo o bezproblémovou rodinu. S manželkou a klukem měl (muž) novostavbu," řekl v pondělí ČTK Jan Rázek z Javornice.

Zatím poslední případ násilí v rodině se v Královéhradeckém kraji stal na konci května na Jičínsku, kde pětapadesátiletý muž v rodinném domě podle policie zaútočil na svou osmačtyřicetiletou manželku a dvaadvacetiletého syna. Policie muže následně obvinila z dvojnásobného pokusu o vraždu a z přečinu nebezpečného vyhrožování. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí podezřelému muži 15 až 20 let vězení nebo trest výjimečný.

Vícenásobnou vraždu policie v Česku také vyšetřuje od konce letošního dubna, kdy devětadvacetiletý muž v Kostelci na Hané na Prostějovsku zabil tři lidi - svého bratra, sestru a otce. Obviněný podle policie členy své rodiny zavraždil zvlášť surovým a trýznivým způsobem a po předchozím uvážení. Muž se k činu doznal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou … ZAJÍMAVOSTI Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský … NEPŘEHLÉDNĚTE Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna … AKTUÁLNĚ Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné … AKTUALIZOVÁNO Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala … AKTUÁLNĚ Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do … AKTUÁLNĚ Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, … NÁZOR 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz