V huti Barbora v Jincích vznikne expozice o hutnictví a hornictví, otevřena bude v příštím roce
4. listopadu 2023 (07:27)
foto: Huť Barbora/PR
Beseda s kurátorem připravované výstavy Martinem Langem se uskuteční v pátek 10. listopadu od 17.00.
V huti Barbora v Jincích je podle Pavly Staňkové, manažerky projektu revitalizace huti, od září živo. „Druhého září proběhl historický den na huti, 23. září workshop starých řemesel a den otevřených dveří,“ jmenuje některé z akcí projektová manažerka. V říjnu zde například besedoval fotograf Jiří Jiroušek a huť navštívila delegace z globálního geoparku Magma z Norska. Pořádají se tu rovněž koncerty.
Stavební práce v obou objektech huti Barbora jsou dokončeny, kolaudací prošly v září. Kromě rekonstrukce samotné huti byla kompletně obnovena další stavba, která zanikla v padesátých letech minulého století. „Projekt revitalizace huti bude ukončen v dubnu 2024, kdy budou připraveny vnitřní a venkovní expozice a také program na letní sezónu 2024,“ vysvětluje Pavla Staňková.
Nejbližší akcí bude v pátek 10. listopadu beseda s kurátorem připravované výstavy o hutnictví a hornictví v Brdech Martinem Langem, vlastní výstava bude otevřena od května příštího roku. V rámci projektu vznikne celkem šest expozic, mezi které patří právě expozice hutnictví.
V tomto měsíci Barbora přivítá hudebníky Jiřího Dědečka a Jana Buriana (23. listopadu), další podzimní koncerty se uskuteční 28. a 29. listopadu a 1. prosince. Do konce roku se mohou diváci těšit i na adventní a vánoční koncert. Podrobnější informace najdete na webu hutbarbora.cz nebo facebookové stránce Huť Barbora.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Jak se hornické rodiny chystaly na Vánoce? Uvidíte v příbramském muzeu
•Středočeská statutární divadla dostanou od kraje přes pět milionů korun
•Před 69 lety byla slavnostně otevřena Slapská přehrada. Zatopila jedno z nejhezčích evropských údolí
Další články
Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60
Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry
Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT
Studenti pomáhali nemocné holčičce
Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří …
AKTUÁLNĚ
Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne
Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i …
POČASÍ
Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív
JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. …
DOPRAVA
Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR
Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu …
ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA




