23. 7. svátek má Libor




V Hranicích vystavuje příbramský malíř Bukovský, akce připomíná 20 let muzea

21. prosince 2014   (15:56)
V Hranicích vystavuje příbramský malíř Bukovský, akce připomíná 20 let muzea

Ivan Bukovský bydlí v Podlesí u Příbrami.



V Hranicích na Přerovsku se otevřela výstava obrazů malíře Ivana Bukovského. Jeho díla zabrala prostory výstavní síně bývalé židovské synagogy. Expozice má kromě přehlídky děl akademického malíře připomenout lidem také 20. výročí založení Městského muzea a galerie a první výstavy, která se v opravené synagoze otevřela. Výstava bude otevřena do února.

"Malíř Bukovský je špičkový český výtvarný umělec. Výstavou chceme připomenout poslání synagogy ve městě a židovské tradice. Jeho tvorba je věnována židovským motivům," uvedl starosta Hranic Vladimír Juračka. Autor je podle zástupců města s židovstvím spojen jak rodem, tak tématikou Starého zákona, která je zastoupena v jeho tvorbě.

Pětašedesátiletý malíř žije v Podlesí u Příbrami Jeho tvorba je zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách v Čechách, Polsku, Německu, Rusku, Itálii, Jižní Koreji i Spojených státech.

Bukovským zahájila hranická radnice zároveň nový cyklus výstav, jejichž dramaturgie vychází z koncepce galerijní činnosti města Hranic do roku 2020, kterou nedávno schválila rada města.

Bývalá židovská synagoga stojí na místě starší synagogy ze 17. století. Vybudována byla v 60. letech 19. století v maursko-byzantském slohu. Je majetkem Církve československé husitské. Od roku 1943 slouží k muzejním účelům a po rekonstrukci v letech 1994 a 1995 je využívána Městským muzeem a galerií k pořádání výstav se zaměřením na moderní české a slovenské výtvarné umění. Příležitostně se zde konají také koncerty.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: ftv jpt








Další články

Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně … TIP NA VÝLET Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už … ANKETA Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi … SOUTĚŽ Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i … ZAJÍMAVOSTI Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že … POČASÍ Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější … AKTUÁLNĚ Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec … AKTUÁLNĚ Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend? Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend? Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší … ZAJÍMAVOSTI Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se … SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz