24. 6. svátek má Jan

V e-shopech i některých řetězcích znovu vzrostl zájem o antigenní testy

30. října 2021   (08:27)
V e-shopech i některých řetězcích znovu vzrostl zájem o antigenní testy
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Lidé až na výjimky nebudou mít od 1. listopadu hrazené preventivní testy na covid-19 z veřejného zdravotního pojištění a zkrátí se doba platnosti testů.


U internetových prodejců i v některých obchodních řetězcích znovu stoupá zájem o antigenní samotestovací sady na koronavirus. Nákupní rádce Heureka.cz zaznamenal významný růst poptávky 20. října, kdy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) oznámil zpřísnění protiepidemických opatření. Lidé až na výjimky nebudou mít od 1. listopadu hrazené preventivní testy na covid-19 z veřejného zdravotního pojištění a zkrátí se doba platnosti testů. Zároveň restauratéři budou muset u každého hosta zkontrolovat doklad o bezinfekčnosti.

Na Heurece za poslední týden kategorie testů na koronavirus vzrostla o 130 procent, ve srovnání s předchozím měsícem si polepšila o 160 procent. "Průměrná cena top antigenních testů v poslední době poměrně výrazně klesla, někde dokonce o polovinu," uvedl šéf analytiků nákupního rádce Heureka.cz Michal Buzek. Například jednokusové balení testu Flowflex lze podle Heureky nyní sehnat od 58 korun. Nejprodávanější jsou testy firmy Beijing Lepu Medical Technology, krabici s 25 kusy je možné pořídit za cenu kolem 600 korun.
V on-line supermarketu Rohlik.cz jsou aktuálně podle informací na webu výtěrový test i rychlotest ze slin vyprodané.
Řetězec Kaufland podle své mluvčí Renaty Maierl nyní doprodává zásoby antigenních testů. Zvýšený zájem zákazníků nezaznamenal, sdělila dnes Maierl. Podobně hodnotí současný stav i lékárny Dr.Max. Jejich mluvčí Michal Petrov na dotaz napsal, že skladové zásoby jsou dostatečné. Na eshopu i na pobočkách mají podle specialistky PR a marketingu Kateřiny Schotliové dostatek testů včetně balení po jednom kuse i lékárny Pilulka.

Antigenní test z certifikované laboratoře bude nově od listopadu místo 72 hodin platit jen 24 hodin, PCR testem se budou lidé moci místo 7 dnů prokazovat tři dny. Laboratoře by měly antigenní test pro samoplátce provádět za 201 korun, za PCR test lidé zaplatí 814 korun.

Při vstupu do fitness center, saun, kadeřnictví nebo stravovacích zařízení bude nadále možné na místě podstoupit testování prostřednictvím samotestovací antigenní sady.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka … AKTUÁLNĚ Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, … AKTUALIZOVÁNO
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz