18. 7. svátek má Drahomíra

V domě s pečovatelskou službou v Hradební ulici se nově střídají 3 vrátní

29. května 2015   (15:27)
V domě s pečovatelskou službou v Hradební ulici se nově střídají 3 vrátní
foto: MěÚ Příbram

Na zřízení míst byla využita dotace Úřadu práce.



Od 20. dubna fungují ve druhém největším domě s pečovatelskou službou v Příbrami v Hradební ulici vrátní. Vedení města Příbrami a této příspěvkové organizace zareagovalo na nepříznivou situaci, kdy se v domě pohybovali lidí, kteří zde neměli co dělat.

„Často jsem byl kontaktován lidmi z domova s pečovatelskou službou v Hradební ulici, že se tady necítí bezpečně. Stěžovali si na porušování domovního řádu a na to, že se v domě často pohybují cizí lidé, kteří dělají nepořádek a dalšími způsoby narušují klid a bezpečí ubytovaných,“ uvedl ředitel Pečovatelské služby města Příbram Dušan Strakula.

Situace se pravidelně zhoršovala zejména mimo pracovní dobu Pečovatelské služby, v nočních hodinách a o víkendech. Proto zde pracují a ve službách se střídají tři vrátní, kteří dohlížejí na dodržování domovního řádu, jehož aktualizovaná verze, schválená Radou města, platí s účinností od 1. 4. 2015. Vrátnice se nachází hned za hlavním vchodem do objektu.

„Zabezpečit primární sociální jistoty našich klientů, jako je pocit klidu a bezpečí, je naší základní povinností. Zřízení vrátnice s našimi pracovníky tomu přispívá. Dalším pozitivním jevem je, že jsme zaměstnali i další občany tohoto města. Navíc, na tato nově zřízená pracovní místa jsme dostali plnou dotaci z Úřadu práce, takže jsme nemuseli navyšovat mzdové prostředky z našeho rozpočtu,“ doplnil dále Dušan Strakula.
Za měsíc fungování vrátnice se ukázalo, že plní svůj účel. Několikrát byly z domu vykázány neoprávněné osoby nebo jim nebyl povolen vstup. Jednou se dokonce již musela volat při konfliktu městská policie.

„Všechny změny, které v současnosti děláme nebo se chystáme dělat v rámci Pečovatelské služby a chystaného Centra pro sociální a zdravotní služby města Příbram, jsou součástí našich dlouhodobých plánů pozitivního rozvoje všech námi poskytovaných sociálních služeb. I v dalších zařízeních města chytáme změny, které, jak doufáme, ocení klienti i zaměstnanci,“ sdělila k dané problematice místostarostka Příbrami Alena Ženíšková (ANO).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: red








Další články

Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Profesionální hasiči ze Sedlčan spěchali na pomoc záchranné stanici do obce Příčovy. V … AKTUÁLNĚ „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? Co nám říkají klienti: „Myslel jsem si, že nejtěžší bude najít kupujícího.“ Tohle je … PR Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Řidiče čeká významné noční omezení na Pražském okruhu. V noci ze soboty 18. července … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Oddělení jednodenní péče Oblastní nemocnice Příbram slaví první rok provozu. Od svého … ZDRAVOTNICTVÍ Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Březnické staré kluziště se promění 18. července v místo, kde se setkají chutě, vůně i … Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Ve veřejných debatách se střelba často objevuje jako téma rizika. Zbraně jako hrozba, … SPORT Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Na první pohled zaujme pestré vybarvení samečka čolka horského během období … POZNÁVÁME BRDY Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz