7. 3. svátek má Tomáš

V Domě Natura se povedl první letošní odchov hadů

25. února 2017   (17:10)
V Domě Natura se povedl první letošní odchov hadů
foto: Dům Natura

Jedná se o užovky obojkové. Vráceny budou do volné přírody.



Ač není ještě svatého Jiří, expozice obojživelníků a plazů Domu Natura, která je jedinou ucelenou kolekcí herpetofauny ve Střední Evropě, má první odchov v letošním roce.

Naše nádrže pro zvířata jsou vybudovány tak, aby na jedné straně přiblížily charakteristické biotopy zvířat a na druhé straně vytvořily podmínky pro život těchto živočichů. Snaha a dokonalost zpracování výstavních nádrží již přináší první úspěchy. Nejenže se zde zvířata cítí jako doma, ale návštěvníci mohou sledovat podvodní lovy užovky podplamaté, souboje samců ještěrek zelených nebo další přirozené projevy, které nám v přírodě zůstávají skryty.

Vrcholem každého úsilí je připravit podmínky tak, aby se zvířata mohla rozmnožovat. „Proto nás těší, že naší snahu o dokonalé napodobení přírodních podmínek odměnily užovky obojkové první snůškou vajec, ze které včera a dnes přišly na svět v Domě Natura v Příbrami první užovky obojkové,“ říká bioložka Mgr. Jana Fischerová.

Naším přáním je, aby expozice obojživelníků a plazů odstranila zažité mýty o těchto zvířatech a ukázala jejich krásu a význam v přírodě. Věříme, že naše úsilí, které věnujeme péči o tyto opominuté živočichy, budou zdobit další úspěchy. „Jsme rádi, že o expozici Domu Natura je stoupající zájem. Doufáme, že se budeme moci brzy pochlubit dalšími odchovanými druhy, které budou stejně jako dnes narozené užovky vráceny zpět do volné přírody,“ říká MVDr. Luboš Gardoň z Ekologického centra Orlov.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Dům Natura
autor: red








Další články

Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, … Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od … ZDRAVOTNICTVÍ Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's … AKTUALIZOVÁNO Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Město Příbram i letos představilo své plánované investice prostřednictvím projektu … /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska. FOTO Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. … Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a … VIDEO První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních … POZNÁVÁME BRDY Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz