12. 2. svátek má Slavěna




V Dobříši zveřejnili návrhy participativního rozpočtu. Favoritem je veřejný gril

7. února 2022   (14:42)
V Dobříši zveřejnili návrhy participativního rozpočtu. Favoritem je veřejný gril
foto: MěÚ Dobříš

Do čtvrtého ročníku Tvoříme Dobříš bylo obyvateli navrhnuto téměř dvacet různých projektů. Do užšího výběru se dostalo devět z nich. Vedoucím favoritem je podle reakcí na sociálních sítích vytvoření veřejného grilu.


Na letošní projekt Tvoříme Dobříš bylo vyhrazeno 250 tisíc, z čehož bude možné zrealizovat až dva projekty. Mezi návrhy je mimo veřejné grilování i pumptrack, venkovní převlékárna u rybníka Papež, informační tabule u hradu Vargač a jiné.

Největší popularitu zatím získává právě veřejný gril. Jeho návrh byl projednáván i na sociálních sítích, kde si Dobříšští již nadšeně představují letní večery právě u zmíněného rybníka. „Je to super. Běžně to v Praze lidé využívají a pro někoho, kdo nemá zahradu je to jedna z mála variant,“ přispěla do diskuse Markéta.
Dle slov autora návrhu se jedná o místo, kde se může sejít celá rodina a přátelé s možností opéct si zde buřta nebo kus masa. Realizace může mít několik variant zhotovení, například s využitím staré žulové dlažby nebo obrubníků, které město vlastní a nemá pro ně další využití. Z celkové částky 125 tisíc, která je na jednotlivé návrhy vyhrazena, by mohlo teoreticky zbýt i na částečné zastřešení.
Někteří obyvatelé jsou však skeptičtí kvůli bezohlednosti druhých. „Je to skvělý nápad, problém je, že někteří lidé tu nejsou schopni uklidit bobky po psovi, lahve a plechovky po dopití na lavičce a já osobně pochybuji, že budou schopni po sobě uklidit gril,“ zaznělo v diskusi.

V pojektu se objevil i návrh na vytvoření kopie sochy Jana Nepomuckého, která stála na mostě přes Pilský potok do roku 1974, kdy jí tehdejší režim v rámci boji proti náboženským symbolům odstranil. Socha by se podle autora návrhu měla umístit na Mírové náměstí.
Ve čtvrtek 10. února proběhne veřejné projednávání návrhů v kulturním domě v Dobříši, které lze sledovat také online. Samotné hlasování o výhercích letošního ročníku Tvoříme Dobříš bude probíhat od 24. února do 21. března.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša








Další články

Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Příbram se stala na několik dní místem setkání mladých architektů a nadšenců … FOTOGALERIE Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Chcete vidět, co dokážou sedmáci a osmáci, když dostanou důvěru? ZŠ Březové Hory se … FOTOGALERIE 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu Hledáte, kam v Příbrami vyrazit na Valentýna? Vybrali jsme podniky, které připravily … FOTO Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Rožmitál pod Třemšínem posiluje bezpečnost. Dobrovolní hasiči se byli osobně podívat … Nepřehlédněte Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Ve čtvrtek 12. února se před osmou hodinou ranní stala nehoda osobního vozu na silnici … Doprava Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Masopustní úterý 17. února bude letos v Bohutíně výjimečné. Tradiční maškarní … Masopust Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Ani v roce 2025 středočeští hygienici nepolevovali v kontrolách stravovacích … Nepřehlédněte Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Rada města Příbrami odmítla vyhlásit stavební uzávěru na Fantově louce. Jednoduchý … LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer Dobříš čeká další kulturní večer plný inteligentního humoru a nadhledu. Ve čtvrtek 12. … Kultura
Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Příbram má v plánu vybudovat v místní části Orlov nové parkoviště, které bude sloužit … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz