18. 4. svátek má Valérie

V Dobříši začala výstavba školního pavilonu pro 120 dětí

5. února 2019   (14:24)
V Dobříši začala výstavba školního pavilonu pro 120 dětí

Vlastní výstavba se dělí na dvě hlavní části.


V Dobříši na Příbramsku začala realizace stavební akce „Výstavba nového pavilonu a rozšíření varny a jídelny u 2.základní školy Dobříš“.

Vlastní výstavba se dělí na dvě hlavní části. První  částí je  výstavba školního pavilonu pro 120 dětí. Sloužit má nejen místním, ale i školákům z okolních obcí. Samotná výstavba této části započne začátkem dubna po realizaci tzv. podmiňujících investic, což je překládka kabelu ČEZ – který je potřeba uložit na místo mimo budoucí stavbu. Počasí zatím umožňuje jen přípravné práce, školní pavilon by měl být dokončen nejpozději příští rok v únoru, řekla dnes novinářům starostka Jana Vlnasová (Pro Dobříš).

Školní pavilon se staví v areálu 2. základní školy, jejíž kapacita 800 míst je už nedostatečná. V novém objektu budou čtyři učebny. V další části projektu se rozšíří i kapacita jídelny na 1200 vydaných obědů z nynějších 900 v rámci rozšíření hospodářského pavilonu, který je druhou částí stavební akce a měl by být realizován do poloviny měsíce září tohoto roku. Školákům bude nová jídelna k dispozici po úspěšné kolaudaci prostor, předpokládá se koncem října t.r.  Celkové náklady projektu jsou přes 70 milionů korun, nejdražší má být přístavba jídelny. Radnice na akci získala dotaci od ministerstva financí.

Na projektu se finančně podílí i spádové obce, jejichž školáci na základě smluv dojíždějí do dobříšských zařízení. Jde o Malou Hraštici, Pičín, Novou Ves pod Pleší, Mokrovraty, Starou Huť, Obořiště, Rosovice, Drevníky, Voznici, Svaté Pole, Drhovy, Rybníky a Velkou Lečici.

"Jsme spádová oblast a spousta dětí z okolních obcí dojíždí hlavně na druhý stupeň. Ale Dobříš už naráží na své limity a diskutujeme s obcemi o tom, že už zkrátka musejí myslet na školství samy za sebe," uvedla Vlnasová.

Dobříšské školy navštěvuje kolem 1400 dětí, ve školním roce 2021/22 to má být podle analýzy města skoro o 200 více.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34) S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn Změny se nebudou týkat pouze samotných autobusů, ale také autobusových zastávek, z nichž některé budou vybaveny elektronickými informačními tabulemi. 18. dubna 2019   (07:36) Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Technické služby čekaly s odkrytím na vhodné počasí bez večerních mrazů. 18. dubna 2019   (06:01) FOTO Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou. 17. dubna 2019   (18:25) Stíhání muže, který zajal v příbramské bance rukojmí, zastaveno! Stíhání muže, který zajal v příbramské bance rukojmí, zastaveno! Usnesením krajského státního zástupce bylo v dané věci zastaveno trestní stíhání 17. dubna 2019   (15:17) Na Novák opět přiletí čarodějnice Na Novák opět přiletí čarodějnice Jednou z oblíbených akcí v areálu Nového rybníka jsou právě Čarodějnice. Ty letos přiletí ve čtvrtek 25. dubna. 17. dubna 2019   (13:24) Dárci krve mohou v nemocnici parkovat zdarma Dárci krve mohou v nemocnici parkovat zdarma Parkování zdarma platí pouze na parkovišti nemocnice před pavilonem I. 17. dubna 2019   (12:12) Policie se chystá na hříšné řidiče během velikonočních svátků Policie se chystá na hříšné řidiče během velikonočních svátků Během velikonočních svátků bude Policie ve zvýšené pohotovosti. 17. dubna 2019   (10:10) V neděli se veřejnosti otevře svatohorské sklepení V neděli se veřejnosti otevře svatohorské sklepení Začátek prohlídky je v prodejně svatohorského muzea. 17. dubna 2019   (08:13)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz