25. 4. svátek má Marek

V Dobříši začala výstavba školního pavilonu pro 120 dětí

5. února 2019   (14:24)
V Dobříši začala výstavba školního pavilonu pro 120 dětí

Vlastní výstavba se dělí na dvě hlavní části.


V Dobříši na Příbramsku začala realizace stavební akce „Výstavba nového pavilonu a rozšíření varny a jídelny u 2.základní školy Dobříš“.

Vlastní výstavba se dělí na dvě hlavní části. První  částí je  výstavba školního pavilonu pro 120 dětí. Sloužit má nejen místním, ale i školákům z okolních obcí. Samotná výstavba této části započne začátkem dubna po realizaci tzv. podmiňujících investic, což je překládka kabelu ČEZ – který je potřeba uložit na místo mimo budoucí stavbu. Počasí zatím umožňuje jen přípravné práce, školní pavilon by měl být dokončen nejpozději příští rok v únoru, řekla dnes novinářům starostka Jana Vlnasová (Pro Dobříš).

Školní pavilon se staví v areálu 2. základní školy, jejíž kapacita 800 míst je už nedostatečná. V novém objektu budou čtyři učebny. V další části projektu se rozšíří i kapacita jídelny na 1200 vydaných obědů z nynějších 900 v rámci rozšíření hospodářského pavilonu, který je druhou částí stavební akce a měl by být realizován do poloviny měsíce září tohoto roku. Školákům bude nová jídelna k dispozici po úspěšné kolaudaci prostor, předpokládá se koncem října t.r.  Celkové náklady projektu jsou přes 70 milionů korun, nejdražší má být přístavba jídelny. Radnice na akci získala dotaci od ministerstva financí.

Na projektu se finančně podílí i spádové obce, jejichž školáci na základě smluv dojíždějí do dobříšských zařízení. Jde o Malou Hraštici, Pičín, Novou Ves pod Pleší, Mokrovraty, Starou Huť, Obořiště, Rosovice, Drevníky, Voznici, Svaté Pole, Drhovy, Rybníky a Velkou Lečici.

"Jsme spádová oblast a spousta dětí z okolních obcí dojíždí hlavně na druhý stupeň. Ale Dobříš už naráží na své limity a diskutujeme s obcemi o tom, že už zkrátka musejí myslet na školství samy za sebe," uvedla Vlnasová.

Dobříšské školy navštěvuje kolem 1400 dětí, ve školním roce 2021/22 to má být podle analýzy města skoro o 200 více.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz