18. 8. svátek má Helena

V Dobříši začala výstavba školního pavilonu pro 120 dětí

5. února 2019   (14:24)
V Dobříši začala výstavba školního pavilonu pro 120 dětí

Vlastní výstavba se dělí na dvě hlavní části.


V Dobříši na Příbramsku začala realizace stavební akce „Výstavba nového pavilonu a rozšíření varny a jídelny u 2.základní školy Dobříš“.

Vlastní výstavba se dělí na dvě hlavní části. První  částí je  výstavba školního pavilonu pro 120 dětí. Sloužit má nejen místním, ale i školákům z okolních obcí. Samotná výstavba této části započne začátkem dubna po realizaci tzv. podmiňujících investic, což je překládka kabelu ČEZ – který je potřeba uložit na místo mimo budoucí stavbu. Počasí zatím umožňuje jen přípravné práce, školní pavilon by měl být dokončen nejpozději příští rok v únoru, řekla dnes novinářům starostka Jana Vlnasová (Pro Dobříš).

Školní pavilon se staví v areálu 2. základní školy, jejíž kapacita 800 míst je už nedostatečná. V novém objektu budou čtyři učebny. V další části projektu se rozšíří i kapacita jídelny na 1200 vydaných obědů z nynějších 900 v rámci rozšíření hospodářského pavilonu, který je druhou částí stavební akce a měl by být realizován do poloviny měsíce září tohoto roku. Školákům bude nová jídelna k dispozici po úspěšné kolaudaci prostor, předpokládá se koncem října t.r.  Celkové náklady projektu jsou přes 70 milionů korun, nejdražší má být přístavba jídelny. Radnice na akci získala dotaci od ministerstva financí.

Na projektu se finančně podílí i spádové obce, jejichž školáci na základě smluv dojíždějí do dobříšských zařízení. Jde o Malou Hraštici, Pičín, Novou Ves pod Pleší, Mokrovraty, Starou Huť, Obořiště, Rosovice, Drevníky, Voznici, Svaté Pole, Drhovy, Rybníky a Velkou Lečici.

"Jsme spádová oblast a spousta dětí z okolních obcí dojíždí hlavně na druhý stupeň. Ale Dobříš už naráží na své limity a diskutujeme s obcemi o tom, že už zkrátka musejí myslet na školství samy za sebe," uvedla Vlnasová.

Dobříšské školy navštěvuje kolem 1400 dětí, ve školním roce 2021/22 to má být podle analýzy města skoro o 200 více.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIE Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0). V sobotu 17. srpna zavítala v 6. kole FORTUNA:LIGY Příbram na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty. 18. srpna 2019   (09:12) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové domino 18. srpna 2019   (07:06) Hasiči likvidují únik ropné látky do vody Hasiči likvidují únik ropné látky do vody V Kamýku nad Vltavou zasahují tři jednotky hasičů 17. srpna 2019   (19:34) Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Policisté komunikaci v Chotilsku obousměrně uzavřeli 17. srpna 2019   (18:07) Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Horolezec spadl z výšky přibližně dvaceti metrů. 17. srpna 2019   (16:22) AKTUALIZOVÁNO Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Rozpočet bude navýšen o 434 milionů korun 17. srpna 2019   (14:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz