5. 5. svátek má Klaudie




Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

V Dobříši začala rekonstrukce průtahu městem

29. září 2020   (17:36)
V Dobříši začala rekonstrukce průtahu městem
foto: pribram.cz, ČTK

Hlavní objízdná trasa vede ve směru od Prahy z křižovatky na Prachandě ulicí Za Pivovarem a dále přes hráz rybníka Papež směrem na kruhový objezd a do centra.


V Dobříši dnes začala rekonstrukce Pražské ulice, která slouží jako průtah městem. Oprava vozovky, která je několik let ve špatném stavu, vyjde kraj na více než 55 milionů korun a neobejde se bez uzavírky. Město k této investici přidá dalších 18 milionů Kč na výstavbu chodníků, řekl ČTK starosta Pavel Svoboda (Pro Dobříš).

Hlavní objízdná trasa vede ve směru od Prahy z křižovatky na Prachandě ulicí Za Pivovarem a dále přes hráz rybníka Papež směrem na kruhový objezd a do centra. Hned první den se ve městě objevily dopravní komplikace, kolony se tvořily například v Lidické ulici nebo v ulici Za Poštou. Provoz dnes řídili strážníci a na kritických místech budou také ve středu v době největší dopravní špičky.
Rekonstrukce Pražské ulice je rozdělena do dvou etap. První, která začala dnes, se týká části ulice od zatáčky u zámku po světelnou křižovatku v centru města. Druhá etapa zahrne úsek od světelné křižovatky směrem na Příbram po křižovatku u evangelického kostela.
"První etapa rekonstrukce by měla být dokončena do Vánoc, ale protože asfaltérské práce nelze provádět v nepříznivých klimatických podmínkách, je možné, že se vše vzhledem k počasí nestihne podle plánu. Musíme počítat i s tím, že se nám vše může protáhnout například až do března příštího roku. Druhá etapa by měla začít na jaře a doufáme, že během léta budeme mít kompletně hotovo," uvedl Svoboda. Vzhledem k náročné technologické opravě nebylo možné ponechat ulici ani částečně průjezdnou a řídit dopravu například semaforem. Při stavbě vznikne až 1,5 metru hluboká jáma.

foto: pribram.cz, ČTK
foto: pribram.cz, ČTK

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé … ANKETA Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými … AKTUÁLNĚ Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní … Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za … AKTUÁLNĚ MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. … AKTUÁLNĚ Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo … LIFESTYLE PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. … AKTUÁLNĚ Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se … Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle … AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz