V Dobříši skončila rekonstrukce ubytovny, dva byty město poskytne Ukrajincům
7. dubna 2022 (16:11)
V Dobříši na Příbramsku skončila rekonstrukce bývalé ubytovny na Větrníku za 31 milionů korun. Díky přestavbě uvnitř vzniklo 29 bytů, z toho 14 je takzvaných startovacích a 15 pro sociálně slabé. Budova má za sebou kolaudaci a v květnu přivítá první obyvatele. Dva startovací byty chce město poskytnout ukrajinským uprchlíkům, řekl dnes novinářům starosta Pavel Svoboda (Pro Dobříš).
Byty bude rada města přidělovat na základě návrhu sociálního odboru. Do startovacích bytů by se měli nastěhovat lidé, kteří nesplňují kritéria na sociální bydlení, nejčastěji jde o matky s dětmi. Dva z těchto bytů budou moci obývat také běženci z Ukrajiny.
V devítitisícovém městě je nyní podle starosty asi 140 Ukrajinců včetně 47 dětí. Jsou ubytováni v soukromí, protože všechny městské byty jsou obsazené. "Tohle budou první dva byty, které poskytneme Ukrajincům," uvedl Svoboda.
Třípodlažní panelový dům pochází z 80. let minulého století. Nejdříve fungoval jako vojenská ubytovna, později ho město využívalo pro lidi v tíživé sociální situaci. Objekt dlouhodobě chátral, většina konstrukcí a vnitřních rozvodů byla v havarijním stavu. Rekonstrukce, která začala loni v březnu, byla podle Svobody náročnější, než město původně čekalo. "Z budovy zbyly jen obvodové stěny, všechno se muselo předělávat včetně stropů, podlah, rozvodů vody a elektřiny. Střecha se předělávala, okna, všechno je komplet nové," dodal Svoboda.
Práce měly podle původního odhadu vyjít na 27 milionů korun, nakonec to bylo 31,3 milionu Kč. Téměř 17 milionů pokryje dotace, zbytek uhradí město z vlastních zdrojů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Věžní hodiny na sedlčanském muzeu stojí. Stroj má v dílně firma, která opravovala i Staroměstský orloj
•Stavbaři souběžně s dostavbou D4 pracují i na opravě silnice I/4
•Stavbaři začínají s přestavbou mostu na D4 u Staré Hutě, omezení dopravy potrvá do října
Další články
Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic
Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. …
Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí
Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v …
TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste
Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu.
Teploty, které se šplhají k …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní
Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce …
AKTUÁLNĚ
Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením
Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu …
AKTUÁLNĚ
Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná
Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je …
AKTUÁLNĚ
800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát
SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech …
SPORT
Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta
V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic …
AKTUÁLNĚ
Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů?
Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na …
ZAJÍMAVOSTI
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč?
Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí …
ZAJÍMAVOSTI





