V Dobříši se posadíte na Huberta. Novou lavičku vybraly děti
17. června 2024 (18:50)
foto: město Dobříš
Nové posezení na Větrníku je jedním z výsledků projektu školních fór, které město Dobříš zahájilo v letošním roce.
V dobříšské lokalitě Větrník – vodárna si můžete odpočinout na nové lavičce. Za nápadem vybudovat zde posezení stojí projekt školních fór, který byl na dvou dobříšských základních školách zahájen v tomto roce. Na realizaci projektů vzešlých ze školních fór město Dobříš vyčlenilo pro každou školu částku 30 tisíc korun.
„Školní fóra jsou projektem Národní sítě Zdravých měst, které jsme členem již od roku 2008. Využíváme jejich různých služeb a letos poprvé jsme se pustili i do projektu školních fór, a to pro naše dvě největší základní školy,“ vysvětluje Šárka Krůtová, koordinátorka projektu Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21. V diskusích, jichž se účastnili zástupci školy a města Dobříš, děti samy navrhly, co postrádají ve škole nebo ve veřejném prostoru. Výsledkem je nejen realizace vybraných nápadů, ale také příležitost s dětmi debatovat o možnostech veřejné správy.
První školní fórum se uskutečnilo v únoru na základní škole na Komenského náměstí. „Bylo zaměřeno na zájem žáků o zlepšení prostředí, vybavení a aktivity ve škole i ve městě. Zástupci školního parlamentu poté informovali radu města, které projekty žáci vybrali k realizaci,“ popisuje Šárka Krůtová. Mezi vítěznými a již uskutečněnými projekty jsou kromě nové lavičky na Větrníku i sedací pytle a taburetky a školní automat na zdravé potraviny, který si bezplatně zajistila sama škola.
V květnu se do školního fóra zapojili žáci ZŠ ve Školní ulici. Zvolené návrhy jsou obdobné: automat na pití a svačiny, papíromat (automat s papírnickým sortimentem), sedací vaky a pytle a dřevěné lavičky v prostoru školy i města. Finanční dotaci od města navýšila ředitelka školy o dalších 20 tisíc korun. „Nyní nás čeká proces výběru vhodných věcí a zařízení, sestavení rozpočtu a výběr dodavatele, a to ve spolupráci se školou. Vzhledem k nadcházejícím prázdninám budeme pořízené věci předávat žákům až v září,“ dodává koordinátorka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Zelenými obcemi 2024 v soutěži ČSOB se staly Černovice a Kamýk nad Vltavou
•Letní interaktivní výstava v Podbrdském muzeu se věnuje nejslavnější stavebnici světa
•Mezi Středočechy bude za 30 let 400.000 seniorů, kraj zvýší kapacity v domovech
Další články
Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky
Středočeští hygienici v roce 2025 pokračovali v důsledném dozoru nad stravováním dětí. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová
Milovníci regionální historie se mohou radovat — právě vyšlo nové číslo sborníku …
AKTUÁLNĚ
Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem
Hasiči i záchranáři zasahovali ráno ve středu 18. února na Sevastopolském náměstí v …
AKTUALIZOVÁNO
Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc
Sportovní hala v Příbrami hostila v sobotu 14. února už 9. ročník Memoriálu Ing. …
FOTOGALERIE
Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ
E-mail o přeplatku na dani a příslib rychlé výplaty peněz může znít lákavě. Česká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení
Zuřivý boj o novou stravovací vyhlášku nekončí. Po schůzce, kterou svolal premiér …
ANKETA
Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace
Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město …
DOBŘÍŠ
Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru
Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty …
FOTOGALERIE
Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf
Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky
V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u …
DOPRAVA





