V Dobříši otevřeli nový školní pavilon pro 120 dětí
1. září 2020 (19:12)
Dalších 6 fotografií v galerii
foto: pribram.cz
Výstavba včetně opravy jídelny s kuchyní stála 77 milionů korun
V Dobříši na Příbramsku otevřeli nový školní pavilon pro 120 dětí. Sloužit má nejen místním, ale i školákům z okolních obcí. Výstavba včetně opravy jídelny s kuchyní stála 77 milionů korun, uvedla dnes radnice v tiskové zprávě. Stavba pavilonu trvala 13 měsíců a skončila již letos v únoru. Kvůli jarnímu nouzovému stavu ale muselo být slavnostní otevření odloženo.
Pavilon vznikl v areálu 2. základní školy, jejíž kapacita byla už nedostatečná. V novém objektu jsou čtyři učebny a byla rozšířena i kapacita jídelny na 1200 vydaných obědů z předchozích 900. Jídelnu tak budou moci využívat také žáci ZŠ Trnka a studenti dobříšského gymnázia.
Město na projektu spolupracovalo se spádovými obcemi, jejichž školáci na základě smluv dojíždějí do dobříšských školských zařízení. Jedná se o Starou Huť, Novou Ves pod Pleší, Rosovice, Mokrovraty, Obořiště, Voznici, Svaté Pole, Rybníky, Drevníky a Drhovy. Město na projekt získalo dotaci téměř 52 milionů od ministerstva financí. O zbývající náklady se podělilo s ostatními obcemi, jejichž žáci školu navštěvují.
S novým školním rokem mohou žáci dobříšských škol i široká veřejnost opět využívat multifunkční areál mezi školami. Hřiště, určené pro kopanou a další kolektivní sporty a atletické disciplíny, bylo po více než 17 letech od vybudování opraveno za 3,2 milionu korun. Sportovci mají nyní k dispozici nový atletický ovál, místo pro skok daleký a hřiště, které získalo umělý trávník s atestací mezinárodní fotbalové organizace FIFA a certifikací pro pořádání oficiálních turnajů české fotbalové asociace.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová
Další články
Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem
Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme …
Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky
Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek …
AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání
Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné …
SPORT
Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce
V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita …
AKTUALIZOVÁNO
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO
Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života
Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich …
ZAJÍMAVOSTI
Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“
U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na …
AKTUÁLNĚ
Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016
Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České …
ZAJÍMAVOSTI
Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost
Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech …
NÁZOR










