V Dobříši nechali vypracovat studii na modernizaci Mírového náměstí
6. února 2021 (10:08)
foto: pribram.cz, město Dobříš
Úprava prostoru Mírového náměstí, které dnes slouží především jako autobusové nádraží, se objevuje jako jeden z nejčastějších požadavků obyvatel Dobříše.
Město již v minulosti několikrát hledalo možnosti, jak tento centrální prostor modernizovat, jak jej upravit, a především, jak z něho udělat místo, které nebude pouze holým autobusovým nádražím, ale kde se lidé budou moci společně potkat, odpočinout si nebo naopak navštívit nějakou společenskou akci.
Dnes již Dobříš ví, že nalézt nové místo pro autobusy v centru města je prakticky nemožné, tudíž prostor Mírového náměstí bude muset i v budoucnu zastávky pro autobusy pojmout. „S tímto klíčovým parametrem jsme oslovili několik zkušených a progresivních architektů, kteří se úpravami veřejných prostor dlouhodobě zabývají, a zadali jsme vypracování ideové studie – skici, jak by v budoucnu mohlo Mírové náměstí vypadat,“ uvedla Dobříš na Facebooku.
Aktuálně má město Dobříš v rukou dva návrhy, které zveřejnili. „Naším cílem v tomto roce je vzbudit veřejnou debatu nad těmito koncepty a vypracovat letos finální zadání pro novou architektonickou soutěž, která by měla definitivní budoucí podobu Mírového náměstí určit,“ dodalo město s tím, že tato soutěž by se pak ideálně uskutečnila v roce 2022.
foto: pribram.cz, město Dobříš
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
město Dobříš
město Dobříš
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Středočeská pedagogicko-psychologická poradna pomůže školákům řešit obtíže
Středočeská pedagogicko-psychologická poradna pomůže školám i žákům řešit vzdělávací …
ČEZ Extraliga: Lvi znovu zkrotili Kocoury, Příbram doma padla 0:3
Týden jako na houpačce zažili volejbalisté VK TROX Příbram. Minulý víkend dokázali v …
Sport
O Štědrém dni může na části území sněžit
Těsně před Štědrým dnem k nám začne proudit od východu chladný původem arktický vzduch …
Kam v Brdech nebo na Hřebenech s kočárkem? Máme pro vás tip na sváteční výlet na Skalku
Hledáte nenáročný výlet s kočárkem, který nabídne přírodu, historii i hezké výhledy? V …
TIP NA VÝLET
Vánoční kluziště v Příbrami: adventní led může zůstat i na další dvě zimy
Na náměstí 17. listopadu se bruslí od rána do večera – dopoledne přicházejí školy a …
FOTOGALERIE
Zimní slunovrat 2025: Nejdelší noc roku nastane 21. prosince v 16:02
Letos nastane zimní slunovrat v neděli 21. prosince přesně v 16:02. Slunce dosáhne …
Zajímavosti
Úspěšná žena z Drmlova Pole: Radka Kadlecová zazářila na fitness soutěžích a stala se absolutní vítězkou
Radka Kadlecová z Drmlova Pole dokázala, že i při péči o rodinu, práci a domácnost lze …
Kočár s pastýřem projede o zlaté neděli městem
Zlatá adventní neděle připadá letos na 21. prosince. Stejně jako v minulých letech …
Stánky pod drobnohledem i kvůli žloutence: Hygienici kontrolovali trhy nejen v Příbrami
Adventní trhy v Příbrami patří mezi místa, kde letos středočeští hygienici provádějí …
Středočeský kraj má varianty zpoplatnění silnic II. a III.tříd pro nákladní auta
Středočeský kraj připravil dvě varianty možného rozšíření mýta pro nákladní dopravu na …




