1. 8. svátek má Oskar




V cyklu svatohorských varhanních půlhodinek se představí němečtí interpreti

24. srpna 2024   (13:00)
V cyklu svatohorských varhanních půlhodinek se představí němečtí interpreti
foto: Svatá Hora

Během následujících, nedělních koncertů v bazilice na Svaté Hoře vystoupí šestice zahraničních varhaníků.


Cyklus Nedělní varhanní půlhodinky přinese v dalších týdnech setkání s varhaníky ze zahraničí. Díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti vystoupí v rámci letošního ročníku šestice renomovaných německých interpretů.

V neděli 25. srpna se od 14.00 divákům představí Matthias Süss. Dalšími vystupujícími pak budou Martin Bernreuther (1. září), Bernard Grobbel (8. září), Stefan Baier (15. září), Franz Danksagmüller (22. září) a Jürgen Essl (29. září). Součástí programu budou i dvě doprovodné akce. Eichstättský varhaník Martin Bernreuther povede po svém zářijovém koncertě veřejnou besedu a pod vedením profesora varhanní hry Musikhochschule Lübeck Franze Danksagmüllera absolvují studenti varhanní hry na českých vysokých školách interpretační kurz.
Posledním hudebním vystoupením se v neděli 6. října uzavře aktuální, sedmý ročník varhanní hudby. Pořádání varhanního cyklu dále finančně podporují ministerstvo kultury, město Příbram a Matice Svatohorská. Vstupné na koncerty je dobrovolné.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká … NEPŘEHLÉDNĚTE TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. První srpnový víkend na Příbramsku nabídne opravdu velmi pestrý program. Milovníci … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 95 … AKTUÁLNĚ Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Posádka záchranářského vrtulníku LZS Kryštof 1 zažívá v posledních hodinách mimořádně … AKTUALIZOVÁNO Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. … DOPRAVA
Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz