V ČR bude o víkendu silný vítr, na východě bude dnes ještě sněžit
3. prosince 2020 (18:24)
Českou republiku zasáhne silný vítr, foukat bude od pátku po celý víkend na většině území. Na horách může být vichřice. Na východě země se dnes ještě čeká sněžení, při kterém může ojediněle připadnout do pěti centimetrů sněhu. V případě mrznoucího deště se tam pravděpodobně bude tvořit ledovka. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Silný jihovýchodní vítr s nárazy kolem 70 kilometrů v hodině a na horách kolem 110 kilometrů v hodině meteorologové očekávají od noci na pátek do noci na pondělí v Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji a na Vysočině. Ve středních a jižních Čechách má začít foukat o něco později, v pátek večer, a vítr by tam měl dosahovat v nárazech kolem 70 kilometrů v hodině.
Podle meteorologů silný vítr může lámat větve a stromy a způsobit škody na domech. Zkomplikovat by tak mohl i dopravu. Stejné problémy může způsobit sněžení, které meteorologové očekávají do dnešního večera ještě na Moravě a ve Slezsku. Obyvatelé by se tam měli mít na pozoru i před ledovkou, která se tam může tvořit při mrznoucím dešti do dnešní půlnoci.
Sněžení přitom zkomplikovalo dopravu ve velké části Česka již dnes ráno a dopoledne. Na řadě míst havarovala auta a zablokovala silnice, na vině bylo podle policistů často nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje
Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená …
ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. …
AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor
Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda.
FOTO
Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to
Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po …
TIP NA VÝLET
Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky
První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh
Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. …
AKTUÁLNĚ
Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky
Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. …
AKTUÁLNĚ
První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky
Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem
U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. …
AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku
Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o …
NEPŘEHLÉDNĚTE





