17. 1. svátek má Drahoslav
V CHKO Brdy opět probíhá pyrotechnická očista

30. října 2019   (11:02)
V CHKO Brdy opět probíhá pyrotechnická očista

Do současné doby není Posádkové cvičiště Jince očištěno od nevybuchlé munice


Od začátku října letošního roku se na území CHKO Brdy opět provádí pyrotechnická očista. Asanační práce budou probíhat v horizontu minimálně několika let. Nalezená munice bude ve většině případů zneškodněna v trhací jámě v cílové ploše Brda v Posádkovém cvičišti Jince. V některých případech budou jednotlivé nálezy trhány přímo na místě nálezu.

Npor. Ing. Jan Hrušovský, náčelník skupiny dopravně pořádkové služby VP, upozorňuje obyvatele přilehlých obcí, že munice bude vždy přepravována a ničena ihned po nálezu, k jejímu zneškodnění bude tedy docházet neplánovaně. 

Od začátku roku 2020 bude v Posádkovém cvičišti Jince znovu probíhat střelba z minometů. K těmto střelbám nedocházelo již několik let. V době těchto střeleb bude vždy z důvodu většího dostřelu rozšířeno bezpečnostní pásmo se zákazem vstupu a vjezdu.

Stále dochází k nerespektování zákazu vstupu do Posádkového cvičiště Jince.

„Do současné doby není jinecké cvičiště očištěno od nevybuchlé munice a jde o jediné místo, kde dochází k intenzivnímu výcviku vojáků z povolání. Zbylá část CHKO Brdy je již po vyznačených stezkách zpřístupněna veřejnosti," uvedl Jan Hrušovský.

„Nyní již není možné spoléhat se na to, že mimo pracovní dobu, o víkendech a státních svátcích budou v Posádkovém cvičišti Jince probíhat pouze bezpečné práce. Respektuje zákaz vstupu z důvodu ochrany vašeho zdraví a života," dodal.

Za přestupek úmyslného porušení zákazu vstupu do objektu důležitého pro obranu státu hrozí pokuta až sto tisíc korun.

Od začátku října letošního roku se na území …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir, foto: ilustrDalší články

Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz