V Česku vzniká ojedinělý dokument o náctiletých veganech
VIDEO
20. února 2023 (13:09)
foto: Zvířata nejíme/PR
Proč konzumovat řízek z mrtvoly, když lidé mohou připravit obdobné veganské jídlo? Zní v traileru, který nyní aktivisté představili veřejnosti.
V Česku vzniká ojedinělý dokument o náctiletých veganech, který dá nahlédnout do životů skupiny teenagerů, kteří žijí velmi odlišné životy než jejich vrstevníci. Pravidelně vystupují ze své komfortní zóny, aby pomohli slabším. Pouštějí se při tom do konfrontací, pohybují se v blízkosti obětí živočišného průmyslu, pravidelně navštěvují aktivistické události a dělají osvětu o životě zvířat zneužívaných pro svalovinu, vejce a mléko.
"I pro dospělého člověka je těžké unést smutek z krutosti páchané na zvířatech a zároveň najít sílu přežít každý den v takovém světě. Proto nesmírně obdivuji, že se mezi generací mladých lidí najdou jedinci natolik stateční, že se se všemi těmi emocemi dokáží nejen vyrovnat, ale přeměnit je v sílu bojovat za jejich svobodu", řekla Michaela Vincourová, jedna z režisérek dokumentu.
Dokumentární film má mimo jiné také za cíl zbořit předsudky ohledně veganské stravy u dětí a posílit generaci mladých lidí v angažování se za lepší svět.
foto, video: Zvířata nejíme/PR
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Ohrožují vás suché stromy? Nyní je nejlepší čas s tím něco udělat. Máme řešení
•Raketová základna v Brdech patřila k nejstřeženějším místům v Česku
•Na nominaci do ankety Sportovec Příbramska mají kluby ještě pár dní
Další články
Brdy pod kontrolou: Policisté řeší stovky přestupků ročně
Ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti Brdy zajišťují už deset let veřejný …
Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi
Město Rožmitál pod Třemšínem úspěšně získalo dvě dotace na podporu jednotky sboru …
Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace?
Některé restaurace v Česku i zahraničí zakazují vstup dětem. Zastánci vítají klidnou …
ANKETA
Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace
Středočeský kraj obdržel pro letošní rok bezmála šest set žádostí o dotace na …
Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů
Strážníci Městské policie Příbram mají nově ve všech služebních vozidlech k dispozici …
Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa
Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl …
Příroda
Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče
Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už …
Osobák skončil pod traktorem
V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného …
Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance
Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního …
Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh
Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a …




