V Česku se koronavirem nakazilo přes tisíc lidí, ve středních Čechách 124
22. března 2020 (09:39)
foto: pribram.cz, ČTK
Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku překročil tisícovou hranici, nakažených je 1 047. Během soboty přibylo 158 nových případů.
Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku překročil tisícovou hranici, k dnešnímu ránu je nakažených 1047. První tři případy onemocnění COVID-19 se objevily před třemi týdny - v neděli 1. března. Během soboty přibylo 158 nových případů. Z nemoci se doposud vyléčilo šest pacientů, několik jich ale leží v nemocnicích ve velmi vážném stavu, nikdo onemocnění COVID-19 nepodlehl. Testů bylo dosud provedeno 15.584, vyplývá z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
Na Příbramsku byla nákaza potvrzena stále u 8 osob. Naprostá většina pacientů má v této chvíli lehký průběh onemocnění. Jedná se vesměs o lidi s cestovatelskou anamnézou a jejich kontakty. V průběhu týdne byla prokázána nákaza u jedné osoby v Novém Kníně a v Dobříši. Informace o přesném výskytu nakažených ministerstvo zatím nezveřejňuje.
Pozitivní případy po okresech:
Berounsko 8
Benešovsko 18
Kutnohorsko 4
Kladensko 18
Kolínsko 5
Mladoboleslavsko 4
Mělnicko 19
Nymbursko 6
Příbramsko 8
Praha-Východ 17
Praha-Západ 16
Rakovnicko 1
Pozitivní případy po okresech:
Berounsko 8
Benešovsko 18
Kutnohorsko 4
Kladensko 18
Kolínsko 5
Mladoboleslavsko 4
Mělnicko 19
Nymbursko 6
Příbramsko 8
Praha-Východ 17
Praha-Západ 16
Rakovnicko 1
Hygienici aktuálně evidují v kraji 36 lidí v karanténě, další posílají do karantény jejich praktičtí lékaři, tyto lidi ale hygienici neevidují. Testováno na možnou nákazu koronavirem bylo ve Středočeském kraji zatím 1254 lidí.
V karanténě je kvůli možné nákaze koronavirem také ředitel středočeské záchranné služby Jiří Knor a 12 záchranářů. Dostali se do kontaktu s člověkem, u nějž byla nákaza potvrzena. Nastalá personální situace nijak neohrožuje poskytování přednemocniční péče obyvatelům Středočeského kraje.
Největší denní nárůst od vypuknutí epidemie zaznamenalo Česko ve čtvrtek, kdy přibylo 205 případů nákazy, v pátek počet nakažených stoupl o 124. V zemi platí nouzový stav, výrazné omezení volného pohybu a cestování a další nebývale restriktivní opatření, která mají zabránit šíření nákazy.
Nejvíce infikovaných je v Praze, následuje Středočeský kraj, nejméně případů hlásí Kraj Vysočina a Liberecký kraj. Mezi nakaženými převládají muži. Zhruba dvě třetiny nemocných se nakazily v Česku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami
Příbram se stala na několik dní místem setkání mladých architektů a nadšenců …
FOTOGALERIE
Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory
Chcete vidět, co dokážou sedmáci a osmáci, když dostanou důvěru? ZŠ Březové Hory se …
FOTOGALERIE
4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu
Hledáte, kam v Příbrami vyrazit na Valentýna? Vybrali jsme podniky, které připravily …
FOTO
Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu
Rožmitál pod Třemšínem posiluje bezpečnost. Dobrovolní hasiči se byli osobně podívat …
Nepřehlédněte
Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici
Ve čtvrtek 12. února se před osmou hodinou ranní stala nehoda osobního vozu na silnici …
Doprava
Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami
Masopustní úterý 17. února bude letos v Bohutíně výjimečné. Tradiční maškarní …
Masopust
Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku
Ani v roce 2025 středočeští hygienici nepolevovali v kontrolách stravovacích …
Nepřehlédněte
Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli
Rada města Příbrami odmítla vyhlásit stavební uzávěru na Fantově louce. Jednoduchý …
LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer
Dobříš čeká další kulturní večer plný inteligentního humoru a nadhledu. Ve čtvrtek 12. …
Kultura
Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy
Příbram má v plánu vybudovat v místní části Orlov nové parkoviště, které bude sloužit …
FOTOGALERIE




