V Česku je přes 5500 nakažených koronavirem
10. dubna 2020 (09:12)
foto: pribram.cz, ČTK
Laboratoře v Česku ve čtvrtek udělaly 8009 testů na nový koronavirus, o 155 méně než o dosud rekordní středě. Celkový počet provedených testů tak stoupl na 114.854.
V Česku bylo k dnešnímu ránu 5589 lidí s prokázaným onemocněním covid-19. Ve čtvrtek se jejich počet zvýšil o 257. Počet vyléčených pacientů se podle aktualizovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví zvýšil oproti čtvrtečnímu podvečeru o osm na 309. Počet lidí nakažených koronavirem, kteří zemřeli v nemocnicích, stoupl za stejnou dobu o jednoho na 113.
Laboratoře v Česku ve čtvrtek udělaly 8009 testů na nový koronavirus, o 155 méně než o dosud rekordní středě. Počet provedených testů tak stoupl na 114.854.
Nejvíc nových případů nákazy v tomto týdnu bylo ve středu, a to 295. Nejméně v úterý, kdy testy odhalily 195 nově infikovaných.
Nejpočetnější je výskyt případů covid-19 nadále v Praze, kde na 100.000 obyvatel připadá přes 98 nakažených. Hlavní město má také největší absolutní počet nakažených. Ve městě testy potvrdily 1342 případů, což je přibližně čtvrtina ze všech nakažených v zemi. Druhý nejčastější výskyt covid-19 je v Moravskoslezském kraji s 584 případy. Při zohlednění počtu obyvatel je však na druhém místě Olomoucký kraj s 546 infikovanými, což znamená, že na každých 100.000 obyvatel tam připadá přibližně 86 nakažených.
Ve čtvrtek zemřelo v českých nemocnicích osm lidí s nákazou novým koronavirem, uvedlo ministerstvo. Všichni zemřelí byli starší 60 let. Celkový počet úmrtí v souvislosti s onemocněním covid-19 tak stoupl na 113.
Hospitalizováno bylo ve čtvrtek 446 pacientů s koronavirem. U 98 z nich mělo onemocnění těžký průběh. Více než třetina z nakažených, kteří byli v nemocnici, se už uzdravilo, nebo bylo propuštěno do domácí karantény.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
„Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness
Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, …
ROZHOVOR
Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
VIDEO
Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak
Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. …
AKTUÁLNĚ
/FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska
Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. …
AKTUÁLNĚ
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ
Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu
Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva …
DOPRAVA
Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony
Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. …
POLITIKA
Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport
Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. …
AKTUALIZOVÁNO




