27. 3. svátek má Dita




V Česku je 61 případů nákazy novým koronavirem

10. března 2020   (19:45)
V Česku je 61 případů nákazy novým koronavirem
foto: pribram.cz, ČTK

Ještě ráno bylo potvrzených případů 40. Jedná se zatím o největší nárůst nemocnosti koronavirem na území České republiky za den


V Česku je 61 případů nákazy novým koronavirem. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) to řekl dnes v Událostech České televize. K dnešnímu ránu bylo případů 40, za dnešek pak přibylo podle Vojtěcha dalších 21 případů. Jedná se tak o dosud největší nárůst počtu případů za jeden den. U všech infikovaných má nemoc zatím mírný průběh a nikdo z nich není podle ministra v ohrožení života. Celkem bylo na přítomnost viru testováno v Česku 1193 lidí.

Bezpečnostní rada po ranním zasedání oznámila zákaz konání veřejných i soukromých divadelních, hudebních, filmových a dalších představení, sportovních či náboženských akcí s účastí přesahující ve stejný čas 100 lidí.
Zákaz se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci či soudů. Stát také neuvažuje ani o zavírání restaurací či nákupních center. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) rozhodl, že se uzavřou všechny příspěvkové organizace ministerstva, galerie, knihovny i muzea.
Od středy rada zrušila výuku v základních, středních a vyšších odborných školách. Ministerstvo zdravotnictví zákaz rozšířilo i na vysoké školy a ministr školství Robert Plaga (ANO) doporučil, aby byl omezen i chod Základních uměleckých škol.

Rodiče, kteří zůstanou po uzavření škol doma s dětmi do deseti let, mají nárok na ošetřovné, řekla dnes médiím ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Ošetřovné činí 60 procent základu příjmu a dávka se pobírá nejdéle devět kalendářních dnů.
Odkládány jsou i velké veletrhy, výstavy, kongresy a konference. Pořadatelé se je většinou snaží přesunout na podzim. Odloženy byly i castingy na Českou Miss či termín semifinále letošního ročníku České Missis. Od středy přeruší na neurčito také organizace Junák všechny schůzky svých oddílů, výpravy i další skautskou činnost.
Bohoslužby se mohou z rozhodnutí biskupů rozdělit tak, aby na žádné z nich nebylo přes 100 lidí. Například některá menší kina či hudební kluby zase uzpůsobí kapacitu tak, aby nebyl překročen nařízený limit návštěvníků.
Kvůli šíření nákazy chce stát koupit 100.000 testů, které mají odhalit koronavirus do 29 minut. Lidi přijíždějící do ČR kontrolují policisté, hasiči a celníci od pondělí na deseti přechodech. Ode dneška mají kontrolou procházet i lidé v mezinárodních vlacích. Ministerstvo se zároveň rozhodlo rozšířit síť testujících laboratoří.

Nejdůležitějším úkolem je podle ministryně Maláčové zajistit dostatek ochranných pomůcek pro sociální zařízení. Její úřad zaslal ministerstvu zdravotnictví požadavky minulý týden, spolupracuje také s kraji.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA Falešný web láká na levné dálniční známky Falešný web láká na levné dálniční známky Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes … KRIMI Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz