V Česku bude v týdnu větrno, na horách se očekávají přívaly sněhu
30. ledna 2023 (09:17)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Průměrné nejvyšší denní teploty se budou nejčastěji pohybovat kolem tří stupňů Celsia a noční kolem nuly.
V Česku bude v týdnu větrno, na horách očekávají meteorologové trvalejší sněžení, v nížinách dešťové nebo smíšené přeháňky. Ve vyšších polohách Česka hrozí ode dneška do čtvrtka tvorba sněhových jazyků, někde i závějí. Průměrné nejvyšší denní teploty se budou nejčastěji pohybovat kolem tří stupňů Celsia a noční kolem nuly. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
"Dneškem začíná větrný týden na horách provázený přívaly sněhu. Napadnout by ho zde měly až desítky centimetrů. S tím budou souviset nebezpečné jevy. Už dnes nás v nižších a středních polohách potrápí nárazy jihozápadního až západního větru kolem 70 km/h, na horách to může být až 110 km/h," uvedl ČHMÚ na facebooku.
Od dnešních 06:00 do úterních 08:00 platí téměř pro celé území Česka výstraha před silným větrem. Opět silnější nárazy větru se pak mohou objevit od úterního do čtvrtečního večera, výstrahy budou meteorologové upřesňovat. V kombinaci s novou sněhovou pokrývkou na horách se tak budou místy tvořit sněhové jazyky.
Nejnižší noční teploty se budou v týdnu pohybovat od dvou stupňů do minus dvou stupňů Celsia, v pátek od nuly do minus čtyř stupňů. Přes den budou nejvyšší teploty v pondělí a v úterý mezi nula až čtyřmi stupni, ve středu se budou pohybovat od dvou do šesti stupňů a ve čtvrtek a v pátek od jednoho do pěti stupňů Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Jakub Pečenka
Související
•Meteorologové varují před silným větrem
•Hasiči na Příbramsku zachránili promrzlého psa z rybníku
•Vrcholí kampaň Ukliďme svět, akce proběhne i na Orlíku
Další články
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz
Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel!
Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena …
KULTURA
Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše
V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce …
FOTOGALERIE
Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon
Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V …
SPORT
Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě
Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce
V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá …
AKTUÁLNĚ
Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina
Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak …
SPORT
Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog
Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve …
DOPRAVA




