17. 6. svátek má Adolf

V červnu začíná Tanec na konci léta

2. června 2019   (09:39)
V červnu začíná Tanec na konci léta

První premiérový večer bude ve čtvrtek 6. června, druhý v pátek 7. června.


Letošní divadelní sezónu zakončí Divadlo A. Dvořáka premiérou inscenace Tanec na konci léta. Prostřednictvím vypravěče Michaela, který vzpomíná na své dětství a rodinu, sledujeme osudy pěti osamělých, leč velmi vitálních a statečných sester, jeho maminky a čtyř tet. Děj slavné hry nás zavede do malé vesnice chudého kraje Donegalu, na konci léta roku 1936. Jeho očima sledujeme úsměvné a dojemné osudy žen. Jejich život je ovlivňován nejen místem, „na konci světa“ a předválečnou dobou, ale i velmi odlišnými povahami každé z nich a událostmi, které příjemně i krutě narušují jejich „obyčejný“ život….

Tanec, který je příznačně obsažen už v názvu hry, prostupuje celým příběhem – ať jako konkrétní fyzický projev, výraz souznění a komunikace, rituál nebo jako symbol svobody a životadárné síly. Hra Tanec na konci léta, jejíž původní název zní Dancing at Lughnasa, proslavila irského autora Briana Friela po celém světě. Svou premiéru měla v roce 1990 v Dublinu. Hned vzápětí byla uvedena v Londýně, kde získala hlavní cenu londýnských kritiků za nejlepší hru roku. V Americe se její inscenace stala nejúspěšnější broadwayskou produkcí sezony a obdržela prestižní ocenění Tony Award.


Podle Frielovy předlohy byl v roce 1998 natočen irsko-britsko-americký stejnojmenný film s Meryl Streepovou v hlavní roli.

První premiérový večer bude ve čtvrtek 6. června, druhý v pátek 7. června. Začátek představení je v 19 hodin.

V nastudovaném divadelním provedení se pod taktovkou režiséra Petra Hrušky můžete těšit na Lukáše Typlta, Helenu Lapčíkovou, Annu Fixovou, Ivanu Krmíčkovou, Elišku Nejedlou, Moniku Timkovou, Jiřího Vojtu a Vladimíra Senič.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Andrea Vasilová

autor: topDalší články

Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43) Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Průběh dnešního jednání by mohl být opravdu krátký a klidný. 17. června 2019   (15:29) Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz