19. 8. svátek má Ludvík

V červnu začíná Tanec na konci léta

2. června 2019   (09:39)
V červnu začíná Tanec na konci léta

První premiérový večer bude ve čtvrtek 6. června, druhý v pátek 7. června.


Letošní divadelní sezónu zakončí Divadlo A. Dvořáka premiérou inscenace Tanec na konci léta. Prostřednictvím vypravěče Michaela, který vzpomíná na své dětství a rodinu, sledujeme osudy pěti osamělých, leč velmi vitálních a statečných sester, jeho maminky a čtyř tet. Děj slavné hry nás zavede do malé vesnice chudého kraje Donegalu, na konci léta roku 1936. Jeho očima sledujeme úsměvné a dojemné osudy žen. Jejich život je ovlivňován nejen místem, „na konci světa“ a předválečnou dobou, ale i velmi odlišnými povahami každé z nich a událostmi, které příjemně i krutě narušují jejich „obyčejný“ život….

Tanec, který je příznačně obsažen už v názvu hry, prostupuje celým příběhem – ať jako konkrétní fyzický projev, výraz souznění a komunikace, rituál nebo jako symbol svobody a životadárné síly. Hra Tanec na konci léta, jejíž původní název zní Dancing at Lughnasa, proslavila irského autora Briana Friela po celém světě. Svou premiéru měla v roce 1990 v Dublinu. Hned vzápětí byla uvedena v Londýně, kde získala hlavní cenu londýnských kritiků za nejlepší hru roku. V Americe se její inscenace stala nejúspěšnější broadwayskou produkcí sezony a obdržela prestižní ocenění Tony Award.


Podle Frielovy předlohy byl v roce 1998 natočen irsko-britsko-americký stejnojmenný film s Meryl Streepovou v hlavní roli.

První premiérový večer bude ve čtvrtek 6. června, druhý v pátek 7. června. Začátek představení je v 19 hodin.

V nastudovaném divadelním provedení se pod taktovkou režiséra Petra Hrušky můžete těšit na Lukáše Typlta, Helenu Lapčíkovou, Annu Fixovou, Ivanu Krmíčkovou, Elišku Nejedlou, Moniku Timkovou, Jiřího Vojtu a Vladimíra Senič.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Andrea Vasilová

autor: topDalší články

Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18) Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIE Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0). V sobotu 17. srpna zavítala v 6. kole FORTUNA:LIGY Příbram na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty. 18. srpna 2019   (09:12) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové domino 18. srpna 2019   (07:06) Hasiči likvidují únik ropné látky do vody Hasiči likvidují únik ropné látky do vody V Kamýku nad Vltavou zasahují tři jednotky hasičů 17. srpna 2019   (19:34) Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Policisté komunikaci v Chotilsku obousměrně uzavřeli 17. srpna 2019   (18:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz