4. 12. svátek má Barbora
V červnu snad spustíme venkovní akce, říká vedoucí Městského kulturního centra

9. března 2021   (06:19)
V červnu snad spustíme venkovní akce, říká vedoucí Městského kulturního centra
foto: pribram.cz

Volnočasové aktivity spadly do módu individuální zábava. Lepší časy neklepou přímo na dveře, ale trpělivě za nimi čekají. Městské kulturní centrum se chystá vpustit hudbu do ulic nebo zopakovat projekt autokina. Připravuje také program na letních scénách, podzimní tah po příbramských klubech a promítací zónu pro sportovní fanoušky.


Problémy pro organizátory kulturních akcí nekončí. Stále je nutné vypořádat se s opatřeními, kdy je prakticky nemožné kulturně uspokojit diváky jinak než virtuálně. Flexibilní, a přitom stále připravené na rozjezd musí být i Městské kulturní centrum Příbram. Jak se dá fungovat v úsporném režimu a co MKC připravuje, jsme se ptali jeho vedoucího Vlastimila Ševra.
 

Chystáte se do budoucna vrátit k akcím, jako byly například „živáky“?
První březnový víkend jsme měli v plánu natáčet koncert kapel Origami a Jazz Faces v Junior klubu, sestříhat jej a následně vypustit mezi diváky. Bohužel jsme museli tento projekt, který částečně navazuje na „Živák do obýváku“, odložit. Co se týče samotných streamů, jejich sledovanost šla v poslední době dolů, a proto jsme od nich upustili. Nicméně máme varianty, které bychom v rámci přenosů chtěli realizovat. Měly by být netradiční a výjimečné.
 
Projekty jste přesunuli také do ulic. Potkáme se v Příbrami s nějakými novými?
Připravujeme menší projekt s názvem KulTůra. Měl by obyvatele provést po kulturních památkách Příbrami a po místech, která jsou s kulturou spojena. Na těchto zastávkách pro ně budou připraveny soutěžní otázky související s daným místem. Jako výhru získají vstupenky na jednu velmi zajímavou akci. Dojednáváme také vystoupení skupiny provozující moderní cirkus ve venkovních prostorách města.
 
Budete opakovat další aktivity „odzkoušené“ v minulém roce?
V hlavě máme opakování autokina v květnu, kdy bychom promítali jeden víkend od pátku až do neděle. Uvidíme, zda to bude realizovatelné. Spolu se Základní uměleckou školou na náměstí T. G. Masaryka plánujeme hraní v ulicích města a pod okny domovů pro seniory. Znovu připomeneme výročí úmrtí Milady Horákové.
 

Jak se MKC připravuje na postupné rozvolňování a otevírání kulturních míst?
Připravujeme se intenzivně a řešíme aktivity, které by se podle našeho odhadu mohly uskutečnit. Naším přáním je, abychom v červnu spustili venkovní akce. Dále předpokládáme, že vnitřní by mohly přijít v omezeném a hygienickém provozu od září. V tom případě by bylo reálné Vítání slunovratu, Novák Fest a také program takzvané letní scény, kam spadají Letní kino Příbram a Lesní divadlo Skalka. Z menších akcí bych jmenoval Sousedskou slavnost v Lazci.
 
V letošním roce se k tradičním slavnostem, které organizujete, přidala Prokopská pouť.
U Prokopské poutě zachováme tradice, které se k ní váží, a pouťové veselí jen lehce „okořeníme“ novinkami z naší dílny. Nadále pod naše křídla spadá Svatohorská šalmaj nebo Advent.
 
Na Facebooku informujete také o podzimní akci napříč příbramskými kluby. O co
se jedná?
Ideu rozvíjíme již několik měsíců. Mělo by jít o takzvanou Příbramskou klubovou noc, jejímž cílem je propojení příbramských hudebních klubů a scén. Koncepce počítá s harmonogramem v pěti až sedmi klubech v jeden den tak, aby na sebe navazovaly časy vystoupení headlinerů. Vstup do zapojených klubů – Chmelnice, Pojistky, Junioru, Béčka – bude zvýhodněn. Kluby mají svoje fanoušky a tímto způsobem představíme jednotlivá místa všem cílovým skupinám. Také vystoupení půjdou napříč žánry od stand-up comedy a divadla přes jazz až po drum and bass.
 
Zaměříte se i na sportovní příznivce?
Ano, usilujeme o veřejné promítání sportovních přenosů – mistrovství světa v hokeji, mistrovství Evropy ve fotbale a tokijské olympijské hry. Přenosy by měly být promítány na obrazovku před Junior klubem – v nové fan zóně projektu Fandí celá Příbram, od čehož si slibujeme také oživení a představení prostor klubu široké veřejnosti. Junior samozřejmě poskytne divákům veškeré své zázemí. Na realizaci sportovních přenosů spolupracujeme s manažerem sportu Janem Hadrabou a Sportovními zařízeními města Příbram.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz