1. 6. svátek má Laura




V Čenkově bude opět betlém ze sena

VIDEO
3. prosince 2015   (10:39)
V Čenkově bude opět betlém ze sena
foto: Jiří Firýt

Betlém můžete navštívit již 5. prosince.



Již od soboty se můžete zajet podívat do Čenkova, kde bude opět k vidění betlém ze sena, který již od roku 2010 připravuje zdejší občan Jiří Firýt. Původně se skládal ze svaté rodiny, Tří králů, osla a vola, ale každým rokem přibývá několik postav. Již v roce 2012 se betlém zapsal do České knihy rekordů jako největší betlém ze sena v životní velikosti.

„Betlém si můžete projít a stát se tak jeho součástí. Při vaší cestě k jesličkám potkáte mnoho postav, které jistě vy i vaše děti poznají. Pasačka ženoucí husy, chlapec s kozou, muž nesoucí v náručí jehňátko. Nemůže chybět ani pasák se stádem ovcí. Maharadža jedoucí na slonovi,velbloud vezoucí dary. A mnoho dalších postav, které půjdou s vámi. Skupina muzikantu, která vyhrává u jesliček kde se klaní Tří králové narozenému Ježíškovi,“ zve Jiří Firýt.

Betlém můžete navštívit od 5. prosince 2015 až do 6. ledna 2016 na návsi v Čenkově u kapličky.

A v sobotu 12. prosince se u něj bude konat každoroční Adventní koledování, což je hodina plná písní a koled místní hudební skupiny. Belém bude po celou dobu nasvícen a k zakoupení budou i různé výrobky na památku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jiří Firýt
autor: MJ








Další články

V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem V Orlově u Příbrami startuje nový rezidenční projekt Vily Orlov 10, za kterým stojí … NEPŘEHLÉDNĚTE Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. … ZAJÍMAVOSTI Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem. Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem. Město Příbram převzalo oficiální záštitu nad jubilejním 45. ročníkem Silmet Rally … SPORT SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu Fotbalová Příbram má důvod k velkým oslavám. SK Spartak Příbram po dlouhých 70 letech … SPORT Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice. Nahradí … ZDRAVOTNICTVÍ Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo V posledních letech je čím dál víc vidět jeden výrazný posun: jídlo už dávno není jen … LIFESTYLE Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme … AKTUALIZOVÁNO Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Židovský hřbitov v Příbrami je jednou z nejtišších, ale zároveň nejvýmluvnějších … HISTORIE Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví V neděli 31. května uplynulo 134 let od největší tragédie v dějinách českého rudného … HISTORIE
Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz