V Čechách přibylo nakažených za jeden den 291. Příbramsko hlásí 16 potvrzených případů Covid-19
26. března 2020 (09:22)
Počet nakažených koronavirem v Česku se k dnešnímu ránu zvýšil na 1775 případů. Během středy přibylo 291 potvrzených případů, zatím nejvíce za jeden den. Nejvyšší byl ale ve středu i počet testovaných lidí, laboratoře provedly téměř 4100 testů, celkem bylo otestováno zhruba 26.700 lidí. Z nemoci COVID-19 se vyléčilo deset pacientů, šest nakažených zemřelo. Vyplývá to z aktualizovaných údajů ministerstva zdravotnictví na webu ke koronaviru. Potřetí v tomto týdnu se dnes uskuteční jednání vlády. Ministři by měli probírat další možná mimořádná opatření, jednat bude také Ústřední krizový štáb.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes ráno na twitteru uvedl, že u 34 pacientů má onemocnění těžký průběh.
Doposud největší denní nárůst od vypuknutí epidemie zaznamenalo Česko ve čtvrtek 19. března, kdy přibylo 205 případů nákazy, v dalších dnech byly přírůstky nižší. Podle odborníků může být do konce března kolem 3000 nakažených a celkový počet případů může růst až k 15.000.
Doposud největší denní nárůst od vypuknutí epidemie zaznamenalo Česko ve čtvrtek 19. března, kdy přibylo 205 případů nákazy, v dalších dnech byly přírůstky nižší. Podle odborníků může být do konce března kolem 3000 nakažených a celkový počet případů může růst až k 15.000.
foto: pribram.cz, ČTK
Na Příbramsku byla nákaza ve čtvrtek ráno prokázána u 16 osob, z nichž jsou stále tři potvrzené případy onemocnění v Příbrami. „Naprostá většina pacientů má v této chvíli lehký průběh onemocnění. Jedná se vesměs o lidi s cestovatelskou anamnézou a jejich kontakty,“ uvedla Krajská hygienická stanice Středočeského kraje.
Potřetí v tomto týdnu se dnes uskuteční jednání vlády. Na mimořádném zasedání by měli ministři probírat další možná mimořádná opatření k omezení dopadů šíření nového typu koronaviru v České republice.
Vláda tento týden zasedla už v pondělí, kdy prodloužila do 1. dubna platnost všech dosavadních opatření přijatých v souvislosti s šířením koronaviru včetně například omezení volného pohybu na veřejnosti. Shodla se také na legislativě, kterou se v úterý zabývala Sněmovna a ve středu Senát.
Na úterním mimořádném jednání se kabinet zabýval jen novelou zákona o České národní bance, který by měl bance umožnit podpořit stát při vydávání dluhopisů. Měla by totiž dostat možnost obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančním trhu a nakupovat tak například státní dluhopisy.
Epidemii koronaviru bude dnes řešit také Ústřední krizový štáb. Zasedání bude mít formu videokonference. Naposledy štáb jednal v úterý, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) ve Sněmovně nabídl opozičním stranám, aby ve štábu obsadily tři odborná místa. Členy Ústředního krizového štábu jsou mimo jiné náměstci ministrů, policejní prezident, generální ředitel Hasičského záchranného sboru nebo předseda Správy státních hmotných rezerv.
Epidemii koronaviru bude dnes řešit také Ústřední krizový štáb. Zasedání bude mít formu videokonference. Naposledy štáb jednal v úterý, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) ve Sněmovně nabídl opozičním stranám, aby ve štábu obsadily tři odborná místa. Členy Ústředního krizového štábu jsou mimo jiné náměstci ministrů, policejní prezident, generální ředitel Hasičského záchranného sboru nebo předseda Správy státních hmotných rezerv.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí
Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
„Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness
Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, …
ROZHOVOR
Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
VIDEO
Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak
Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. …
AKTUÁLNĚ
/FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska
Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. …
AKTUÁLNĚ
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ
Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu
Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva …
DOPRAVA
Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony
Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. …
POLITIKA





