V části Česka se bude v sobotu tvořit náledí, do soboty bude dál i hodně foukat
3. února 2023 (13:18)
V části Čech a Moravy se budou v sobotu ráno a dopoledne při ochlazení tvořit zejména v místech bez sněhové pokrývky zmrazky a náledí. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Do sobotního dopoledne bude podle něj v Česku nadále hodně foukat, přičemž na Českomoravské vrchovině, v Pardubickém kraji a na západě Jihomoravského kraje bude vítr velmi silný. Od vyšších poloh a na horách bude nárazový vítr místy tvořit sněhové jazyky a závěje.
Upozornění meteorologů před náledím platí od sobotních 03:00 do 11:00 pro Prahu, Středočeský a Plzeňský kraj, severozápad Jihočeského a Pardubického kraje, jihozápad Královéhradeckého kraje, Jihomoravský kraj, severní polovinu Olomouckého kraje a západní polovinu Zlínského kraje. Zvýšenou pozornost náledí by tam podle meteorologů měli věnovat jak řidiči, tak chodci.
K opatrnosti nabádá ČHMÚ i kvůli silnému větru, který bude dnes od západu zesilovat a postupně dosáhne v nárazech až rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Ještě silnější vítr, s poryvy kolem 90 kilometrů v hodině, bude do soboty v Pardubickém a Jihomoravském kraji a na Vysočině. "Jsou očekávána poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a některých budovách. Možné přerušení elektrického vedení. Ztížená chůze. Komplikace v dopravě z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů," uvedli meteorologové k možným problémům způsobeným silným větrem. V sobotu ráno a dopoledne bude podle nich vítr postupně slábnout.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Vandal na Dobříši poškodil několik lip, město bude lokality monitorovat
•Čistírna odpadních vod projde rekonstrukcí za 350 milionů korun, začít by mohla již příští rok
•Výstraha před silným větrem platí až do soboty
Další články
Gel místo skalpelu. Nová naděje pro bolavé klouby
Zapomeňte na titanové implantáty, bolestivé rekonvalescence a doživotní medikaci. …
Nová éra pod Svatou Horou: moderně – nadčasově vybavená základka pro dnešní děti
Základní škola pod Svatou Horou slavnostně představila nově zrekonstruované prostory, …
FOTOGALERIE
Bobcat uspořádal první „Kariérní den“ pro žáky z Dobříše
Společnost Doosan Bobcat v listopadu poprvé otevřela dveře svého dobříšského kampusu …
Mezinárodní den boje proti násilí na ženách
Každoročně 25. listopadu připadá Mezinárodní den boje proti násilí na ženách. Jeho …
Strom přání v Knihovně Jana Drdy plní sny dětem z dětských domovů
Předvánoční čas se vyznačuje kromě sváteční nálady a těšení se na společné svátky také …
Poplatek za parkování u supermarketů? V Příbrami zatím ne
Některé prodejny Lidl a Ikea zavedly od listopadu 2025 nová pravidla pro parkování. …
Nemocné děti dostaly Kiwanis panenky. „Dám si ji do postele,“ sdělila malá pacientka
Dětské oddělení Oblastní nemocnice Příbram opět ožilo radostí a smíchem. Členové …
Macíka láká dakarský hattrick, podpisy a vzkazy fanoušků mu dodávají energii
Obhájce prvenství mezi piloty kamionů Martina Macíka láká vítězný hattrick na Rallye …
Arboristé ošetřili dubovou alej u Dolejšího Padrťského rybníka
Jistě si mnozí návštěvnící Brd mohli povšimnout techniky a ruchu v aleji u Dolejšího …
FOTO
Gastro agent: Asia Bistro v Pražské ulici
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
FOTO





