16. 8. svátek má Jáchym

V bývalém dobříšském kině by se mohlo opět promítat

17. června 2015   (09:09)
V bývalém dobříšském kině by se mohlo opět promítat
foto: sxc

Modernizaci prodělá i příbramské kino, které bude brzy promítat ve 3D.



V novém společenském domě v Dobříši na Příbramsku, který má vzniknout přestavbou bývalého kina, by měl být sál asi pro 200 diváků. Radnice uvažuje o pořízení skládacího jeviště, podobného jako mají v Rožmitále pod Třemšínem, a chce využívat sál i jako kino. Snímky by se mohly přenášet na plátno pomocí dataprojektoru, nepůjde rozhodně o konkurenci pro pražská multikina, řekl ČTK starosta Stanislav Vacek (STAN).

Plány na přestavbu bývalého kina, v němž už se řadu let nepromítá, nechalo zpracovat ještě minulé vedení města. Počítalo se s tím, že se do zrekonstruovaných prostor přesune knihovna. Nynější radnice chce objekt přestavět na společenský, respektive spolkový dům. Jeho budoucí podobu konzultovala se zástupci více než dvou desítek místních sdružení a spolků, které v devítitisícovém městě působí, například s modeláři, okrašlovacím spolkem nebo představiteli Orla a Sokola.

Kromě velkého sálu by podle Vacka uvítali dvě klubové místnosti s přilehlými sladovacími prostoty a restauraci s venkovním posezením. Tyto požadavky se mají nyní dopracovat do studie přestavby. "Potom bude následovat zpracování projektové dokumentace pro územní řízení, kde už by měly být všechny tyto požadavky podchyceny," uvedl starosta.

Radnice hodlá v říjnu nebo listopadu požádat o dotaci z Integrovaného operačního programu, a pokud s žádostí uspěje, příští rok kino přestavět. Náklady by podle starosty měly být do 25 milionů korun.

V dobříšském kině se nepromítá asi deset let a lidé jezdí za filmy většinou do Prahy. Bývalé kino přestavují například i ve Voticích na Benešovsku, nově z něj má být multifunkční centrum, které bude sloužit k pořádání kulturních a společenských akcí pro lidi z města i širšího regionu. Kompletní rekonstrukce si vyžádá kolem deseti milionů korun, většinu nákladů zaplatí Evropská unie.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj dr








Další články

Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu … AKTUÁLNĚ TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na … AKTUÁLNĚ Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Příbramsko má v archivech desítky autentických záznamů o počasí, neúrodách a … HISTORIE Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu Zápas na Štvanici jí vzal palec, ale ne chuť bojovat. Lucie Pudilová po operaci poprvé … ROZHOVOR Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“ Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“ Centrem Příbrami dnes prošel první Duhový pochod hrdosti. Akce s názvem Příbram Pride … FOTOGALERIE Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem Odkaz Jakuba Jana Ryby bude v Rožmitále pod Třemšínem připomínat jedenáct nových … ZAJÍMAVOSTI Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl Na boj proti suchu včetně nových přehrad chce vláda vynaložit čtyři miliardy korun. Na … AKTUÁLNĚ Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení Vysoké teploty ještě nekončí. Nad východní Evropou se drží tlaková výše a do Česka … AKTUÁLNĚ Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival Domov Svatý Jan letos slaví 40 let od svého založení. Za tu dobu se stal místem, kde … NEPŘEHLÉDNĚTE
Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět Jsou nenápadné, tiché a většinou je zahlédnete na krátký okamžik. Záblesk pohybu v … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz