V budově gymnázia prasklo vodovodní potrubí, jsou vytopená dvě patra
AKTUALIZOVÁNO
28. srpna 2022 (10:33)
Příbramští hasiči od dnešního rána zasahují v budově Gymnázia Příbram v ulici Legionářů. Podle mluvčího hasičů Tomáše Bakaláře zde došlo k závadě na vodovodním potrubí, načež voda vytopila dvě patra.
Událost byla oznámena na tísňovou linku hasičů okolo půl deváté. „Vodu odstraňujeme za pomoci speciálních čerpadel přímo do kanalizace,“ řekl pribram.cz Bakalář s tím, že k havárii došlo ve školní laboratoři. Podle ředitelky Ivy Kadeřábkové nedojde k omezení školní výuky. „Jsou vyplavené kanceláře ekonomického úseku a vedení školy,“ řekla pribram.cz Kadeřábková s tím, že děkuje jak hasičům, tak i pracovníkům školy, kteří pomáhají likvidovat škody.
Gymnázium Příbram v současnosti navštěvuje zhruba 600 studentů. Loni v březnu středočeští zastupitelé schválili jeho sloučení s příbramským gymnáziem Pod Svatou Horou, proti čemuž se ve městě zvedl odpor veřejnosti. Hejtmanství krok vysvětlilo tím, že na Příbramsku je oproti jiným středočeským okresům velká kapacita gymnaziálního školství na počet obyvatel.
K významným studentům a absolventům gymnázia patřili kromě Jana Drdy například spisovatel Jaroslav Durych, fotograf František Drtikol, režisér a scenárista Pavel Juráček, herec Josef Hlinomaz či prezident České stomatologické komory Roman Šmucler.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Přívalový déšť na Příbramsku zaměstnává hasiče
•Česko zasáhnou dnes a v pátek silné bouřky
•Opuštěná budova v Rožmitále hořela podruhé. Vyšetřovatelé pracují se dvěma verzemi
Další články
Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi?
Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní …
AKTUALIZOVÁNO
Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic
Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. …
Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí
Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v …
TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste
Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu.
Teploty, které se šplhají k …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní
Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce …
AKTUÁLNĚ
Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením
Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu …
AKTUÁLNĚ
Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná
Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je …
AKTUÁLNĚ
800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát
SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech …
SPORT
Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta
V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic …
AKTUÁLNĚ
Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů?
Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na …
ZAJÍMAVOSTI





