18. 4. svátek má Valérie

V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau

FOTOGALERIE
26. srpna 2018   (17:42)
Dalších 30 fotografií v galeriiV březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau

V noci ze soboty na neděli ožily hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce.


Na více než osmi desítkách památek po celé České republice proběhla Hradozámecká noc, kterou pořádá Národní památkový ústav od roku 2010 a je již tradičním vyvrcholením návštěvnické sezóny. V nejbližším okolí Příbrami se jí zúčastnil zámek Březnice a Dobříš, z těch o trochu vzdálenějších Hořovice, Mníšek pod Brdy, Konopiště nebo hrad Karlštejn.

Na více než osmi desítkách památek po celé …
V Březnici se o oživení zámeckých komnat postaralo divadlo Exulis. Přeneslo diváky na francouzský zámeček do 70. let 16. století. Více než dvě stě návštěvníků sledovalo dobrodružný romantický příběh soubojů, intrik, vášně a tajemné lásky paní z Monsoreau a hraběte de Bussyho. Nechyběl zpěv, tanec a samozřejmě i šermířské souboje šlechticů.

V Březnici se o oživení zámeckých komnat …
Březnický zámek se Hradozámecké noci účastní pravidelně a zájem návštěvníků je opravdu veliký. V letošním roce bylo všech pět prohlídek, pořádaných pod rouškou tmy, naplněno k prasknutí. Celkově stoupá i zájem návštěvníků během sezóny. „Často přijíždějí ráno, projdou jeden okruh, pak stráví den v Březnici a odpoledne se k nám vrací na další část prohlídky,“ prozrazuje milá paní pokladní.
 

Březnický zámek se Hradozámecké noci účastní …

Fotogalerie

V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau () V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (1) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (2) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (3) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (4) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (5) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (6) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (7) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (8) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (9) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (10) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (11) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (12) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (13) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (14) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (15) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (16) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (17) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (18) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (19) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (20) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (21) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (22) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (23) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (24) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (25) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (26) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (27) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (28) V březnickém zámku se šlechtici utkali o krásnou paní z Monsoreau (29)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jk







Další články

Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNO Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Došlo ke krádežím na dopravním značení a pouličním osvětlení. 18. dubna 2019   (14:03) Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34) S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn Změny se nebudou týkat pouze samotných autobusů, ale také autobusových zastávek, z nichž některé budou vybaveny elektronickými informačními tabulemi. 18. dubna 2019   (07:36) Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Technické služby čekaly s odkrytím na vhodné počasí bez večerních mrazů. 18. dubna 2019   (06:01) FOTO Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou. 17. dubna 2019   (18:25)



Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz