25. 8. svátek má Radim




V Březnici bude debatovat o klimatu i Martin Bursík

20. března 2025   (16:00)
V Březnici bude debatovat o klimatu i Martin Bursík
foto: ilustrační, Pixabay – Tumisu

Pozvání do debaty v rámci projektu Café Evropa, přibližujícího veřejnosti evropská témata, přijali odbornice na klimatickou politiku Rebeka Hengalová a bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík.


Ve čtvrtek 20. března se v Městské knihovně Březnice sejdou odborníci a zájemci z řad široké veřejnosti nad tématem, které se týká každého z nás. O otázkách, jak náš běžný život ovlivňují klimatické změny a jakým způsobem se společnost může připravit na jejich dopady, budou diskutovat odbornice na klimatickou politiku Rebeka Hengalová a bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík. Besedou, která neopomine ani roli obnovitelných zdrojů, provede Veronika Rajmanová z Institutu pro evropskou politiku Europeum.

Projekt Café Evropa přibližuje evropská témata prostřednictvím debat pořádaných v českých městech a podcastů dostupných např. ve formě videí na platformě YouTube. Beseda v březnické knihovně (na adrese V Koleji 1) začíná v 17.00.
Koho se ptát na březnickém Café Evropa
Martin Bursík byl v letech 2005 až 2009 předsedou Strany zelených. Od ledna 2007 do května 2009 působil jako místopředseda vlády a ministr životního prostředí, stejnou ministerskou pozici zastával také v roce 1998. Stranu zelených opustil v roce 2013, mezi lety 2014 a 2021 byl předsedou Liberálně ekologické strany.

Rebeka Hengalová je výzkumná pracovnice programu Zelená Evropa Institutu Europeum. Vystudovala sociálně-ekologickou ekonomii a politiku na Vídeňské univerzitě ekonomie a obchodu. V Europeu zkoumá dopravní chudobu v kontextu zavádění systému emisního obchodování ETS2 a jejího zmírňování prostřednictvím Sociálního klimatického fondu. Na ministerstvu životního prostředí poskytuje poradenství v pracovní skupině k alokaci prostředků z tohoto fondu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, … AKTUÁLNĚ Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Ministerstvo práce mluví o tom, že odchod do důchodu už nemá být jen o věku. Podle … AKTUÁLNĚ Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Ještě než se děti vrátí do lavic, stojí za to vědět, kdy je čeká volno. Školní rok … ŠKOLSTVÍ Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. … AKTUALIZOVÁNO Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do … DOPRAVA V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných … AKTUÁLNĚ Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. … NEPŘEHLÉDNĚTE Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC … PR Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a … VOLBY 2026
Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale … HISTORIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz