3. 7. svátek má Radomír




V Brdech se letos vylíhla dvě mláďata čápa černého

31. srpna 2023   (06:14)
Další 4 fotografie v galeriiV Brdech se letos vylíhla dvě mláďata čápa černého
foto: AOPK ČR, Správa CHKO Brdy / se souhlasem

Oba čapí sourozenci byli již okroužkováni, v budoucnu bude tedy možné sledovat jejich další cestu.


Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa Chráněné krajinné oblasti Brdy (CHKO) se pochlubila novými, dočasnými obyvateli brdských lesů. V letošním roce v nich zahnízdil čáp černý, jejichž početnost se v České republice v posledních letech zvyšuje. „Bohužel v Brdech jsou stará známá hnízdní místa již opuštěna. Přesto zde má africká odysea své následovníky. Letos z brdských lesů vyletí dvě nová čápátka,“ informuje organizace.

Původně byla ve sledovaném hnízdě tři vejce, vylíhli se ale pouze dva sourozenci. „Ti již mají svůj kroužek. Pokud někdo jedince s kroužkem zahlédne a odečte pomocí dalekohledu jedinečný kód na jeho nohách, máme údaj do skládačky,“ popisuje CHKO. Díky uvedené metodě a následnému pozorování zjistila, že se loňské brdské mládě čápa černého letos pohybuje v ptačím parku Josefovské louky v Královéhradeckém kraji.
Shledání opět v Brdech zůstává sice na samotných majitelích sledovací „ozdoby“, v CHKO ale věří, že je alespoň neztratí z dohledu: „Kam se vrtnou po návratu z Afriky letošní mláďata nevíme, ale doufáme, že se díky kroužkování o nich občas dozvíme nějakou pozitivní zprávu."

Fotogalerie

V Brdech se letos vylíhla dvě mláďata čápa černého (1) V Brdech se letos vylíhla dvě mláďata čápa černého (2) V Brdech se letos vylíhla dvě mláďata čápa černého (3) V Brdech se letos vylíhla dvě mláďata čápa černého (4)

foto: AOPK ČR, Správa CHKO Brdy / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která … AKTUALIZOVÁNO Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy Na první červencový víkend připadá tradiční Prokopská pouť, která s sebou opět přinese … AKTUÁLNĚ Doprava u letiště se mění. Začínají prázdniny a omezení na Aviatické pocítí všichni řidiči Doprava u letiště se mění. Začínají prázdniny a omezení na Aviatické pocítí všichni řidiči Letní prázdniny začaly a spolu s nimi přišlo i období, kdy tisíce lidí i z mnoha … NEPŘEHLÉDNĚTE Konec papírování! Ženy od 45 let jdou na mamograf bez žádanky. Kam musí jezdit Příbram Konec papírování! Ženy od 45 let jdou na mamograf bez žádanky. Kam musí jezdit Příbram Od 1. července se ženám nad 45 let výrazně zjednodušila cesta na mamografické … ZDRAVOTNICTVÍ Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Prokopská pouť patří k nejstarším tradicím Březových Hor a o víkendu, 4. a 5. … HISTORIE Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. … AKTUÁLNĚ Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma … AKTUALIZOVÁNO Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, … TIP NA VÝLET Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i … FOTOGALERIE
Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu První červencový víkend bude na Březových Horách patřit tradiční Prokopské pouti. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz