22. 8. svátek má Bohuslav

V Brdech je dnes Den pozemního vojska Bahna, kvůli koronaviru ale bez veřejnosti

26. června 2021   (07:43)
V Brdech je dnes Den pozemního vojska Bahna, kvůli koronaviru ale bez veřejnosti
foto: Ministerstvo obrany ČR

Historická ukázka připomínající konec druhé světové války bude mít dvě části. První předvede příjezd amerických jednotek na území tehdejšího protektorátu, druhá část se bude věnovat bojům u Slivice na Příbramsku.


Na armádním cvičišti Zadní Bahna u Strašic se dnes koná Den pozemního vojska Bahna. Po roční přestávce vynucené pandemií koronaviru se akce s třicetiletou tradicí letos koná, ovšem zcela bez přítomnosti diváků. Pořadatelé nachystali on-line vysílání na webu www.bahna.eu. Živý přenos doplní záběry ze zákulisí, detaily techniky nebo spoty Armády ČR. Část akce bude živě přenášet také Česká televize. Námětem letošních Bahen bude konec druhé světové války v Evropě, což je námět připravený už na loňský rok k 75. výročí konce války.

I když se může venkovních akcí účastnit až 2000 lidí, pořadatelé se rozhodli, že pro veřejnost nebudou letos Bahna přístupná. Jedné z největších prezentací armády pro veřejnost v Česku se v minulých letech účastnilo na 50.000 diváků a kolem tisícovky profesionálních vojáků se stovkami kusů techniky. Letos armáda vyšle na Bahna přibližně třetinu vojáků a vojenské techniky, chybět budou statické ukázky i společná dynamická ukázka armády.
Historická ukázka připomínající konec druhé světové války bude mít dvě části. První předvede příjezd amerických jednotek na území tehdejšího protektorátu, druhá část se bude věnovat bojům u Slivice na Příbramsku. Armáda ČR bude prezentovat současnou bojovou techniku. K vidění budou bojová vozidla Pandur, obrněná lehká vozidla Iveco, tanky, samohybné houfnice či minové vrhače. Nasazen bude rovněž vrtulník, nebude chybět ukázka slanění výsadkářů z vrtulníku. Součástí Dne pozemního vojska bývá tradičně také prezentace Policie ČR, Hasičského záchranného sboru ČR, Vězeňské služby ČR, Muzea na demarkační linii v Rokycanech, Československé obce legionářské a klubů vojenské historie.
foto, video: NADACE POZEMNÍHO VOJSKA AČR

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka … LIFESTYLE Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. … ROZHOVOR Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. … DOPRAVA Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Česko má za sebou výraznou srážkovou epizodu. Zatímco v Čechách za posledních 24 hodin … AKTUÁLNĚ Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Konec prázdnin tradičně znamená výrazný nárůst dopravy. Policie proto o posledním … DOPRAVA Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Možná jste si při procházce přes Brdy všimli zvláštního rozdílu. Zatímco některé louky … POZNÁVÁME BRDY Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Pátek 21. srpna připadá National Senior Citizens Day, tedy dni věnovanému seniorům. … NEPŘEHLÉDNĚTE Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Brdská příroda ukrývá řadu zajímavostí, které při běžné procházce snadno přehlédnete. … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! O víkendu se můžete zúčastnit oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc, a to … AKTUÁLNĚ
Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz