16. 4. svátek má Irena




V Brdech hoří 10 hektarů trávy, na místě zasahují jednotky z Příbramska a Hořovicka

AKTUALIZOVÁNO
25. března 2015   (13:07)
Další fotografie v galeriiV Brdech hoří 10 hektarů trávy, na místě zasahují jednotky z Příbramska a Hořovicka

Podle dostupných informací se požár rychle šíří.



Hasiči likvidují požár ve vojenském prostoru v Brdech. Hoří tráva a stromy zhruba na deseti hektarech u pozorovatelny dopadové plochy Brda. Hasiči si vyžádali na pomoc vrtulník, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

"Byl vyhlášen poplachový stupeň dva, protože je to velká rozloha a je tam větší množství nasazené techniky," uvedl mluvčí.

Požár likvidují profesionální hasiči z Hořovic a Příbrami a vojenská hasičská jednotka z Jinců. Na místě jsou i sbory dobrovolných hasičů ze Zaječova, Příbrami, Trhových Dušníků, Ohrazenice a dalších obcí.

Nedávno hasiči v Brdech likvidovali požár bývalé armádní pozorovatelny na vrchu Hejlák. Pozorovatelny v Brdech si vojáci vybudovali, aby z nich mohli sledovat výsledky střelby na dopadových plochách. Vojenský újezd se nyní ruší, armáda tím chce ušetřit. Ochrana přírody v Brdech má být zaručena vyhlášením chráněné krajinné oblasti.

Fotogalerie

V Brdech hoří 10 hektarů trávy, na místě zasahují jednotky z Příbramska a Hořovicka (1)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ctk
autor: hkj jpt








Další články

Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu? Spouštíme novou sérii krátkých … VIDEO
V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz