20. 4. svátek má Marcela

V Brdech dnes vyhozené pneumatiky nenajdete

22. dubna 2018   (11:43)
Další 2 fotografie v galeriiV Brdech dnes vyhozené pneumatiky nenajdete

Kousek naší planety Země dostal od aktivních Příbramáků k svátku svoji očistu.


Milovníci přírody se včera ráno sešli v Orlově, aby se jí vydali na pomoc vzhůru do Brd. V rámci oslav Dne Země se dobrovolníci pod vedením Petra Piskače a Hynka Harvánka z ObjevBrdy.cz pustili do Druhého jarního úklidu části CHKO Brdy. I díky němu se budete moci s nadcházející turistickou sezónou při sportu a výletech od Obecnice po Láz radovat z čistšího prostředí.

„Vloni se odvezlo 115 kg odpadu. Byl to první úklid a likvidoval se těžký letitý odpad. Letos ho již bylo podstatně méně. Na procházkách nacházím v přírodě pneumatiky, dráty, kabeláže, hrnce.... Před 14 dny jsem našel vyhozenou starou tiskárnu, to je nepochopitelné,“ říká organizátor Hynek Harvánek.

Pytle a rukavice byly pro všechny přihlášené zajištěny a oblast byla rozvržena do sedmi tras dle náročnosti  tak, aby některé zvládly absolvovat i děti. Celkem se uklízelo na 80 kilometrech. Veškerý sebraný odpad byl odvezen Technickými službami města Příbram a právě díky podpoře města bylo pro pracanty připraveno také občerstvení včetně špekáčků k opečení nad ohněm. 
 

Milovníci přírody se včera ráno sešli …

Fotogalerie

V Brdech dnes vyhozené pneumatiky nenajdete () V Brdech dnes vyhozené pneumatiky nenajdete (1)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz foto: Hynek Harvánek

autor: jkDalší články

Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Ani na Velký pátek nemají hasiči klid 19. dubna 2019   (17:49) AKTUÁLNĚ Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Pokračujeme v našem mini seriálu o významu Velikonoc. 19. dubna 2019   (16:19) K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory Právě nyní proběhl zásah hasičů na Březových Horách. 19. dubna 2019   (13:58) AKTUÁLNĚ Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz