24. 8. svátek má Bartoloměj

V boji se suchem pomáhají v Příbrami vodní vaky

8. srpna 2019   (06:12)
V boji se suchem pomáhají v Příbrami vodní vaky

Vodní vaky jsou v Příbrami umisťovány u nové výsadby a vzácnějších stromů


Příbram se od loňského roku zařadila po bok českých měst, která se rozhodla pořídit speciální vodní vaky k zavlažování vysazených stromů. Můžeme je vidět například u stromů na náměstí T. G. Masaryka.
 
Vaky uvolňují vodu ke kořenům stromu postupným odkapáváním. Do jednoho vaku se vejde 57 litrů vody, voda se tak do země uvolňuje i několik hodin. Vaky se používají  především u nově vysazených stromů, u kterých by měly výrazně snižovat povýsadbový šok a ztráty způsobené suchem. Dále zabraňují odtoku vody mimo kořenový systém a omezují tak ztráty vody způsobené rozlitím do okolí.

V Příbrami můžete tyto vaky vidět i u vzácnějších stromů.
 
„V současné době má město k dispozici celkem 90 vaků. Prvních třicet vaků bylo pořízeno již v loňském roce a letos se nákup opakoval již dvakrát, vždy po třiceti vacích. Používání vaků se osvědčilo, při jejich používání se zatím neprojevila žádná negativa,“  uvedla pro pribram.cz Eva Švehlová, tisková mluvčí MěÚ Příbram.

„Stromy opatřené vaky jsou samozřejmě zalévány i běžným způsobem,“ dodává Eva Švehlová.
 

Příbram se od loňského roku zařadila po bok …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz