27. 2. svátek má Alexandr




V Bohutíně hořelo ve sklepě uhlí, rychlým zásahem hasičů nedošlo k rozšíření plamenů

1. února 2020   (09:15)
V Bohutíně hořelo ve sklepě uhlí, rychlým zásahem hasičů nedošlo k rozšíření plamenů
foto: pribram.cz

V sobotu po osmé hodině mířily hasičské jednotky likvidovat požár, k němuž došlo ve sklepě jednoho z tamních domů.


Operační důstojník hasičů přijal v sobotu ráno oznámení, že v obci Bohutín, místní části Vysoká Pec, došlo k vznícení uskladněného uhlí. Na místo vyjely čtyři jednotky hasičů.

„Požárem bylo zasaženo uskladněné uhlí ve sklepě,“ uvedla pro pribram.cz mluvčí hasičů Vladimíra Kereková s tím, že hasiči vynášejí ohořelé brikety ven a ty následně prolévají vodou.
Vyšetřovatel hasičů zjišťuje příčinu zahoření, jedna z možností může být i samovznícení.

Skladovat vlhké nebo přímo i mokré uhlí ve sklepech se v mnoha případech nevyplácí. Často se pak stává, že začne hořet v důsledku samovznícení. Proto hasiči radí, jak správně uskladňovat topné látky.

Při uskladňování uhlí, briket a dalších topných látek dejte pozor na riziko samovznícení. Tyto materiály byste měli skladovat tak, aby nenavlhly nebo nebyly uskladněny v příliš velkých vrstvách (nad 1,5 metru). Skladovací plocha musí být před naskladněním řádně vyčištěná a nenavlhlá. Stěny uhelny řádně omítnuté, protože např. cihlová drť prokazatelně urychluje proces samovznícení. Uhlí skladujte odděleně od ostatních paliv a vždy zvlášť novou navážku od staré.

V případě topidel na pevná paliva dávejte bedlivý pozor na žhavý popel. Nechte jej zcela vychladnout a pak uložte do nehořlavých nádob (například do kovového kbelíku nebo bedny), které jsou neporušené, uzavíratelné a umístěné v bezpečné vzdálenosti od hořlavých látek a stavebních konstrukcí z hořlavých hmot. Vyvarujte se ukládání žhavého popela do plastových popelnic, ty se totiž mohou žárem zdeformovat. Kvůli špatnému uložení popela každoročně dochází k požárům nejen popelnic a kontejnerů, ale i obytných a hospodářských budov.
Operační důstojník hasičů přijal v sobotu ráno …
foto: pribram.cz

foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Obyvatele Klučenic a okolních obcí probudil ve čtvrtek pozdě večer nečekaný otřes. … AKTUÁLNĚ U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče Vážná dopravní nehoda se stala před 11. hodinou dopoledne v pátek 27. února u obce … AKTUALIZOVÁNO Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ U Milína skončilo auto na střeše U Milína skončilo auto na střeše V pátek 27. února ráno havarovalo osobní auto u Milína. Vůz skončil na střeše. DOPRAVA Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka Poslední únorový víkend slibuje na Příbramsku opravdu nabitý program. Čekají vás … Opilec se zavrtal s autem v poli Opilec se zavrtal s autem v poli Ve čtvrtek 26. února po půl šesté v podvečer zasahovali policisté u události za … DOPRAVA Odpad z Příbrami zamíří do Mělníka. Bioodpad bude povinný a podnikatele čekají kontroly Odpad z Příbrami zamíří do Mělníka. Bioodpad bude povinný a podnikatele čekají kontroly Příbram čekají největší změny v odpadovém hospodářství za poslední roky. Směsný odpad … POLITIKA Vodácké mapy lákají i na Příbramsko. Řeky mohou být vstupní branou do Brd i za hornickou historií Vodácké mapy lákají i na Příbramsko. Řeky mohou být vstupní branou do Brd i za hornickou historií Středočeská centrála cestovního ruchu vydala nové vodácké mapy Labe a Vltavy a Sázavy … PŘÍRODA Co skrývá hornický domek? Velikonoční tajemství, které voní po jidáších Co skrývá hornický domek? Velikonoční tajemství, které voní po jidáších Zapomeňte na přeplněné supermarkety a čokoládové zajíce v akci. Pokud chcete letos … VELIKONOCE
Příbramští bojovníci uspěli na turnaji Slovak Open v Pezinku Příbramští bojovníci uspěli na turnaji Slovak Open v Pezinku Na mezinárodním turnaji ve slovenském Pezinku se představili hned tři zástupci Rasken … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz