V Areálu Nový rybník pokračuje revitalizace minikempu, schválena byla výstavba sauny
23. září 2022 (14:37)
foto: Sportovní zařízení města Příbrami
Revitalizace Minikempu je rozdělena do čtyř etap, s kompletně obnoveným kempem se počítá pro letní sezonu 2023. O rozšíření portfolia nabízených služeb v areálu se dále postará nová sauna v budově půjčovny sportovních potřeb. Ta by své návštěvníky měla přivítat už na začátku příštího roku.
„Bude hotovo,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram. Jak dále vysvětluje, revitalizace minikempu je podle něj projekt, který dokreslí celkový dobrý dojem z areálu a sauna zase služba, která vyplní období, co do počasí, pochmurnějších dnů. Tím bude dosaženo maximálního využití areálu. „Kemp beru jako nedílnou součást areálu, která si zaslouží pozornost a stojí za to ho zachovat. Sauna je doplňková služba, kterou jsme návštěvníkům slíbili už před covidem a pak byli nuceni její realizaci odložit. Tyhle dva projekty jsme tak areálu, řekl bych, dlužili. Po jejich realizaci samozřejmě neusneme na vavřínech, ale budeme se věnovat spíše údržbě, programovým aktivitám a zvelebování areálu ve smyslu menších investic, tak abychom zajistili udržitelný rozvoj a perspektivu. Mám z toho opravdu dobrý pocit,“ rozvíjí svou myšlenku Slaba.
Součástí revitalizace minikempu je dovybavení zázemí kempu, vytvoření stání pro karavany, tzv. stellplatzy, stavba tří nových rekreačních chatek a čtvrtou, závěrečnou etapou kompletní revitalizace, budou terénní úpravy v části pro stany. „Nyní jsou již hotové plochy u umýváren, kde jsou k dispozici pračky se sušičkou, kohout na vodu a výlevka na odpadní vody, dále plocha pro výpust tzv. šedé vody z obytných vozů,“ říká Slaba. Stání, pro až deset karavanů je nyní ve vysoké fázi rozpracování, stejně tak realizace nových chatek. Nové chatky pro 4 – 8 osob budou mít vlastní sociální zařízení a kuchyňku, dále terasu s úložným, zamykatelným prostorem pro kola a další vybavení. Stávající chatky budou využity pro další účely.
V areálu Nový rybník vznikne úplně nová sauna. Projekt realizace sauny v budově půjčovny sportovního vybavení za bez mála 1, 8 milionu korun, byl schválen radou města dne 14. září 2022. Termín započetí realizace je stanoven na 11. prosince 2022. První návštěvníci by tak saunu měli vyzkoušet v prvním kvartálu roku 2023. Realizaci investiční akce bude provádět firma STAVOS Příbram a. s., přičemž část truhlářských konstrukcí, budou s ohledem na finanční úsporu, realizovat zaměstnanci Sportovního zařízení města Příbram svépomocí. Projekt sauny je koncipován na okamžitou kapacitu 8 osob, rezervace budou probíhat přes online systém.
foto: Sportovní zařízení města Příbrami
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/SZM
autor: Jakub Pečenka
Související
•Na Březových Horách došlo k propadu důlního díla
•Den věží a rozhleden: Poznejte město a Brdy z ptačí perspektivy
•Středočeský kraj rozdělí muzeím a galeriím devět milionů korun
Další články
Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc
V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě …
AKTUÁLNĚ
Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji
Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž …
DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky
V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě
Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. …
SPORT
Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení
Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích
Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc
Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry …
FOTOGALERIE
V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny
Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny.
AKTUALIZOVÁNO
Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější?
Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový …
SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu
Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních …
NEPŘEHLÉDNĚTE





