2. 8. svátek má Gustav
V archeoparku v Kovářově zažijete všední den raného středověku

18. července 2021   (09:08)
V archeoparku v Kovářově zažijete všední den raného středověku
foto: pribram.cz/Magdalena Rezková

Zážitkový park Zeměráj připravuje každou sobotu rozšířený tematický program.


Zážitkový park Zeměráj v Kovářově leží necelých čtyřicet kilometrů od Příbrami (ve směru na Milevsko) a návštěvníky provede raným středověkem. Na devíti hektarech plochy se nachází historická vesnice se svatyní a pohřebištěm, archeologické a paleontologické simulační naleziště, dětská herní vesnička inspirovaná roubenými stavbami regionální lidové architektury, kilometr dlouhá přírodní stezka naboso, rozsáhlé dřevěné bludiště, interaktivní krytá herna nebo lukostřelnice. Bohatá nabídka aktivit je navíc každou sobotu rozšířena o tematický program.
 

V sobotu 24. července se seznámíte s běžným rodinným životem ve středověké vesnici. „Zjistíte, co dělal táta a co dělala máma, jestli může vařit pohanka pohanku nebo co to znamená, když se řekne ‚je to na jedno brdo‘,“ přibližuje park Zeměráj program, při kterém si zájemci zkusí například práci na hrnčířském kruhu, rozdělají oheň pomocí křesadla nebo namelou mouku a upečou z ní placky. Téma poslední červencové soboty „Jak se stavěl dům“ se zabývá jak teorií a poznáváním historických typů dřevěných konstrukcí a postupem stavby roubeného domu, tak praktickými dovednostmi ručního zpracování dřeva nebo přípravou hliněné mazaniny z hlíny a slámy.
 
Park je v červenci a srpnu otevřen každý den od 9.30 do 18.30. V areálu najdete restauraci s nabídkou jídel a nápojů, odpočinkové zóny a zastřešené prostory pro případ nepříznivého počasí.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz