18. 8. svátek má Helena




Už to začalo. Ulice 28. října byla včera vyfrézována

FOTOGALERIE
1. července 2014   (06:14)
Dalších 5 fotografií v galeriiUž to začalo. Ulice 28. října byla včera vyfrézována
foto: pribram.cz

Stavební práce provede společnost Strabag za necelých 21 milionů korun.



To, na co obyvatelé ulice 28. října a přilehlého okolí těšili několik let, se stává skutečností. Stavební společnost Strabag, která zvítězila ve výběrovém řízení, začala včera frézovat povrch této významené komunikace, jejíž povrch byl již ve velmi špatném stavu.

Rekonstrukce proběhne v několika etapách. Nyní je ulice uzavřena až ke křižovatce s Březohorskou ulicí. Celá stavba by měla být kompletně dokončena do konce září. Projekt je spolufinancován dotací v rámci IPRM ve výši 85 procent.

Podélné stání po levé straně vozovky

Po rekonstrukci ulice by mělo být po její levé straně podélné parkování. Varianta příčného parkování by sice znamenala více míst pro automobily, díky výsledkům ankety, která zamítla kácení stromů, je však tato varianta stání nereálná. Auta by se sem bez vykácení stromů a současném zachování norem nevešla.

Parkovací místa budou většinou dlouhá 5,75 metrů, některá jsou vyhrazena pro řidiče s tělesným postižením. Podle značek v projektu by ulice měla být vedena jako obytná zóna.

Fotogalerie

Už to začalo. Ulice 28. října byla včera vyfrézována (1) Už to začalo. Ulice 28. října byla včera vyfrézována (2) Už to začalo. Ulice 28. října byla včera vyfrézována (3) Už to začalo. Ulice 28. října byla včera vyfrézována (4) Už to začalo. Ulice 28. října byla včera vyfrézována (5)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními … AKTUALIZOVÁNO Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a … AKTUÁLNĚ Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu … KULTURA Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů … AKTUÁLNĚ SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb Hnutí SPD Příbram představilo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Lídryní … VOLBY 2026 ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku … ZAJÍMAVOSTI Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 … Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také … NEPŘEHLÉDNĚTE Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže … AKTUÁLNĚ
Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz