25. 2. svátek má Liliana




Už ne krutý únor. Rožmitálský cyklokros se pojede opět v podzimním termínu

11. října 2024   (13:30)
Už ne krutý únor. Rožmitálský cyklokros se pojede opět v podzimním termínu
foto: Vít Kalina, Rožmitálský cyklokros 2023 / se souhlasem

Další ročník cyklokrosových závodů se koná v sobotu 19. října na Malém obůru v Rožmitále pod Třemšínem.


Další ročník závodu Rožmitálský cyklokros přivítá jezdce v sobotu 19. října na Malém obůru v Rožmitále pod Třemšínem. Historie cyklokrosového klání sahá až do přelomu 70. a 80. let, kdy rožmitálské náměstí a jeho blízké okolí obklopily zaparkované klubové Škodovky a Avie, polepené logy sponzorů a patřící těm nejlepším cyklistickým týmům Československa. Za jeho vzkříšením v amatérské podobě stála v roce 2016 parta nadšenců.

„Byla zima, únor a během tréninku se jezdilo i na sněhu. Stejně jako tenkrát v roce 1980. Závod měl úspěch a řada závodníku se ihned zajímala o další ročník. Na ten jsme si museli pár let počkat,“ vrací se k obnovení akce Jiří Trefný. Další a zároveň poslední ročník, kdy se závod jel v únoru, se uskutečnil v roce 2020. „Plán přiblížit tento sport co nejširší veřejnosti nás přesvědčil pořádat cyklokros již během podzimu, kdy ještě počasí nebývá tak kruté,“ vysvětluje organizátor.
Harmonogram letošního 6. ročníku opět počítá s celodenním sportovním programem. Dopolední dětské závody začínají od 10.15, kdy se na start postaví ti nejmenší na odrážedlech. Ženy (od 15 let) spolu s kadety a kadetkami (13–15 let) vyjedou na dráhu již v půl jedné. Čas od 14.00 je určen pro juniory (16–18 let) a muže. Propozice, mapy tratí a odkaz k registraci najdete na webu akce (cyklo-rozmital.estranky.cz).
A jaká byla atmosféra za historických časů závodění? „Tradiční zimní termín závodu nabízel každoročně velmi pestrou a těžkou trať. Navíc v kombinaci s brdskými povětrnostními podmínkami, které ještě umocňovaly náročnost závodu, se podnik řadil mezi ty nejspektakulárnější cyklokrosové akce v zemi. Místní obyvatelé, často cyklistikou a cyklokrosem nepolíbení, se snad jen podivovali, co ti ‚blázni‘ v krátkých šortkách na sněhu a ledu dělají… Nicméně byla i spoustu přihlížejících, kteří ačkoliv tento sport neznali, fandili a podporovali často zimou zkřehlé závodníky,“ popisuje web akce. O něco příznivější podmínky, ale také adrenalin a souboje o pozice zažijí znovu po roce závodníci již za pár dní.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

V Narysově se srazily dva osobáky, dva zranění účastníci nehody skončili v nemocnici V Narysově se srazily dva osobáky, dva zranění účastníci nehody skončili v nemocnici Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle … Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné … ROZHOVOR Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický … Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník … KULTURA Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Nateklý prst, kovový prstýnek, který nejde sundat. A kdo pomůže? Hasiči! Vojenské lesy a statky: Brouk je na ústupu, pomáhá i satelit Vojenské lesy a statky: Brouk je na ústupu, pomáhá i satelit Všichni návštěvníci lesů nejen v CHKO Brdy si pamatují kalamitu, kterou způsobil … FOTOGALERIE Ranní chaos u příbramských škol: město chystá změny a plánuje „kiss and ride“ zóny Ranní chaos u příbramských škol: město chystá změny a plánuje „kiss and ride“ zóny Každé ráno se před příbramskými školami opakuje stejný scénář: kolony aut, zastavování … DOPRAVA Drony místo slz. 180 zachráněných srnčat — patron David Kraus podporuje sbírku Drony místo slz. 180 zachráněných srnčat — patron David Kraus podporuje sbírku Jen v loňské sezóně zachránili dobrovolníci z organizace Pomáháme srnčatům z.s. přes … ZVÍŘATA V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu Před půl sedmou večer v pondělí 23. února byla nahlášena nehoda s chodcem v Příbrami v … AKTUALIZOVÁNO
V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Chráněné krajinné oblasti Brdy přibylo patnácté maloplošné zvláště chráněné území – … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz