15. 1. svátek má Alice




Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku

Nepřehlédněte
27. ledna 2021   (20:22)
Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku
foto: pribram.cz

Z preventivních důvodů skončil v nemocnici.


Policisté během středečního rána vyjížděli k případu opilého muže, který tropil výtržnosti, do Bohostic na Příbramsku. Poprvé vše skončilo dohodou a muži zákona měli celou věc za uzavřenou.

V podvečer se však na místo museli vrátit, muž v obavě o svůj život přivolal záchrannou službu. „Při cestě domů nevědomky utrhl stonek oleandru a olízl si prsty,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Michaela Richterová.
Jelikož dvaatřicetiletý muž stále jevil známky opilosti, provedli u něj policisté dechovou zkoušku. „Nadýchal přes dvě promile alkoholu,“ dodala Richterová. Jelikož měl obavy o své zdraví natolik vážné, byl z preventivních důvodů přepraven pozemní cestou do příbramské nemocnice. Dle mluvčí záchranky Petry Effenbergerové není v ohrožení života.
Oleandr je považován za jednu z nejjedovatějších zahradních rostlin, neboť k usmrcení dospělého člověka stačí obvykle požít jen dva listy. Jeho jedovatost je způsobena glykosidy oleandrinem a neriinem, které působí přímo na srdce a zvyšují tonus srdeční svaloviny. Projevy otravy jsou podobné jako u jiných jedovatých rostlin – zvracení, průjem, horečka, třesavka, závratě, křeče a srdeční arytmie.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři … Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v … Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. … Sport Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté … V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže Policie prošetřuje nešťastný případ, který se stal v Příbrami. V rekonstruovaných … VIDEO Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si v úterý připomněla výročí úmrtí významného rodáka, fotografa a umělce … VIDEO Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje Silnice přes hráz vodního díla Orlík je od 12. ledna uzavřená na dva roky kvůli … AKTUÁLNĚ Útok nožem v Příbrami: žena obviněna z pokusu o vraždu Útok nožem v Příbrami: žena obviněna z pokusu o vraždu Policisté stíhají kvůli pokusu o vraždu třiadvacetiletou ženu, která podle nich v …
Dobrovolníci v příbramské nemocnici věnovali pacientům za loňský rok 636 hodin času Dobrovolníci v příbramské nemocnici věnovali pacientům za loňský rok 636 hodin času Rok 2025 byl pro nemocniční dobrovolnictví v Oblastní nemocnici Příbram výjimečný. … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz