vývoj epidemie COVID-19
testovaní nemocní uzdravení zesnulí
celá ČR 98681 5221 233 99
Středočeský kraj 3024 635 18 8
okres Příbram ? 38 0 1
Příbram ? 17 0 1
nemocní na Příbramsku
Dobříš 1 Bohutín 1
Mokrovraty 1 Krásná Hora 4
Žežice 1 Nový Knín 2
Nalžovice 1
Úspěšná fotografka vyměnila New York za Rožmitál. Podílí se na záchraně zámku

23. prosince 2019   (06:22)
Úspěšná fotografka vyměnila New York za Rožmitál. Podílí se na záchraně zámku

„Jako mladá jsem si neuměla představit, že bych bydlela na malém městě. V New Yorku se to změnilo - toto velkoměsto je tak intenzivní, že si od něj toužíte na chvíli odpočinout,“ říká Eva HeydDvacet let žila v USA. Ve Státech začala fotografka Eva Heyd znovu věřit ve smysluplnost svého tvůrčího nasazení. Nejraději fotí tajemství. Má ráda situace a věci, které nejsou jednoznačné, je o nich potřeba přemýšlet, hledat jejich možnosti a uvědomit si, že vše je relativní. New York nakonec vyměnila za Rožmitál pod Třemšínem. Svou tvůrčí dráhu neopustila, navíc se významně podílí na oživení místního zámku.

Povídali jsme si s ní nejen o zámku, ale také o knize, kterou vydala, a o tom, jak se jí žije v domku pod Brdy.
 
Jaké byly Vaše první roky v New Yorku?
Vlastně na to období vzpomínám dnes moc ráda. I když jsem to měla v osobním životě hodně složité - zuřivě jsem bojovala o to, abych mohla za sebou přivézt svou desetiletou dceru. Přesto jsem zažívala intezivní pocit svobody v nové společnosti, která byla velmi vstřícná emigrantům, a také jsem znovu začala věřit ve smysluplnost svého pracovního a tvůrčího snažení, který jsem před tím v Čechách totálně postrádala.
 
Brzy jsem začala pracovat jako fotografka - nebylo to rozhodně jednoduché, protože v New Yorku byla obrovská konkurence a úroveň mnohem profesionálnější, než jsme byli zvyklí z komunismu. Svým způsobem to bylo, jako když neplavec skočí do bazénu - buď začnete plavat, nebo se utopíte. Dodnes jsem na ta svoje první tempa docela hrdá.
 
Nakonec jste vyměnila New York za Rožmitál. Co Vás vedlo ke změně?
Rozhodla jsem se pro návrat z celé řady osobních důvodů - většina mé rodiny tehdy byla v Čechách, včetně mé osmdesátileté maminky. Vzala jsem s sebou svého sedmnáctiletého amerického syna, který to chtěl zkusit, a opakoval tak celý proces adaptace v nové zemi, kterým jsem prošla kdysi já. Oba dnes věříme, že je to mimořádně užitečná zkušenost.
 
Proč zrovna Rožmitál pod Třemšínem?
Hledala jsem dům do hodiny od Prahy a našla jej v Rožmitále. Vypadalo to zpočátku jako náhoda, ale asi to tak mělo být.
 
Narodila jste se v Praze. Zasteskne se Vám někdy po velkoměstě?
Když jsem byla mladá, neuměla jsem si představit, že bych bydlela na malém městě.
V New Yorku se to změnilo - toto velkoměsto je tak intenzivní, že si od něj toužíte na chvíli odpočinout. Tak jsme tehdy postavili letní dům na venkově v Pensylvánii. Spojení s přírodou tu bylo mimořádně uklidňující a zároveň velmi inspirativní. Hledala jsem to možná podvědomě pak i tady a rozhodně nelituji. Malé město má v této době nesmírné výhody, všechno zde funguje mnohem jednodušeji. A v neposlední řadě se znáte se svými sousedy a jste jeden člověk z celé komunity, nikoliv anonymní jedinec uprostřed davu.
 
Bydlíte v domě z roku 1930. Máte chvilky, kdy byste měnila za pohodlí městského bytu?
Určitě ne. I v New Yorku jsem bydlela v domě z roku 1930. A v Praze mám byt z roku 1930 - zkrátka je to mé oblíbené architektonické období. Ale dům a prostor, který nabízí, stojí za trochu námahy. Užívám si i to, že si každý den zatopím v kamnech, o zahradě ani nemluvě.
 
Napsala jste knížku o pejscích vyrůstajících v Americe, která vychází z pravdivé události. Co se tedy stalo?
Narodilo se nám 11 štěnátek. Teda narodily se naší fence Džejce, která byla krásná veliká airedale teriérka. Byli jsme coby psí chovatelé totální amatéři, a tak jsme to prožívali na hodně osobní úrovni. Ono také mít uprostřed New Yorku takovou velkou psí smečku není nic jednoduchého. Ale velká legrace to určitě byla! Nikdo z nás na to nikdy nezapomněl. Štěnátka jsem celou dobu fotila a pak z toho udělala knížku pro děti. Psí lidé si ale umí takovou pohromu dobře představit, a tak je knížka oblíbená i u dospělých.

Působíte ve společnosti Czech National Trust. Co je jejím posláním?
Cílem Trustu je zachování našeho kulturního dědictví pro příští generace. Sem patří například rožmitálský zámek, ale také jsme třeba teď zrekonstruovali meteorologický sloupek v Praze 6 (jako zajímavý zapomenutý fenomen přelomu 19.a 20. století) a vybavili jej replikami meteorologických přístrojů.

Také pečujeme o nehmotné kulturní dědictví. Příkladem je projekt Lístek do Nového světa, jehož jsem kurátorkou. Řada výstav, promítání, koncertů a přednášek připomíná 16 našich významných umělců, kteří byli nuceni odejít na počátku 2. světové války do USA, a tam pak významně ovlivnili kulturní scénu. Projekt jsme představili minulý rok v Praze a nyní poputuje příští podzim do New Yorku a pak do Washingtonu.
 
Za aktivity na oživení zámku Rožmitál jste byla nominována na Cenu hejtmanky Středočeského kraje. Co všechno máte na zámku „na svědomí“?
Události, které se v posledních dvou letech odehrály na zámku, jsou výsledkem snažení velké skupiny lidí a zájmu celého Rožmitálu, protože si myslím, že téměř všichni obyvatelé byli z předcházející situace, kdy se objekt sedmnáct let jen rozpadal, velmi nešťastní. Díky otevřenému dopisu společnosti Trinity, který podepsalo skoro 4000 lidí, se mnou začali majitelé jednat. Myslím, že bylo důležité, že jsem si dokázala získat jejich důvěru a nyní jsem s nimi pravidelně ve spojení. Od tohoto počátku se snažím získávat na podporu rehabilitace objektu pomoc města, různých organizací a sponzorů, škol, podílím se brigádách, na přípravě programu, zkrátka na všem, kde mohu pomoci. Ale nemohla bych to dělat bez skupiny lidí, kteří za tím stojí, bez spolku Rožmitálský zámek.
 
Máte nějaké své přání, co se týče zámku?
Zámek je na prodej - moje velké přání je, aby kupec byl někdo, pro koho to bude srdcová záležitost a kdo jej ponechá alespoň částečně otevřený veřejnosti, především obyvatelům města.
 
Co považujete za svůj největší životní úspěch, za který byste sama sebe ocenila?
Své dvě děti, které jsem obě vychovala více méně sama.
 
Blíží se čas Vánoc. Udržujete ještě dnes nějaké americké vánoční zvyky?
Můj syn věřil na Santu, ale ten k nám v New Yorku chodil už na Štědrý večer. Teď nám Santa splývá s Ježíškem a neřešíme osobu. Jediné, co máme ještě jinak, je, že koncem listopadu slavíme Díkuvzdání, což je příležitost si zopakovat všechny trochu jiné americké dobrůtky.
 
Co byste našim čtenářům k Vánocům a do Nového roku popřála?
Hodně spokojenosti s tím, co máme, protože opravdu se většinou máme velmi dobře.
Hodně empatie s těmi, co na tom tak nejsou. Hodně odhodlání a moudrosti, abychom se dokázali navzájem domluvit a změnit to, co je opravdu důležité.

A jaké je Vaše osobní přání?
Aktivně pracovat pokud možno co nejdéle s pocitem, že to, co dělám, není úplně zbytečné.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava Ritschlová

Související články

Škaredá středa připomíná den, kdy Jidáš zradil Ježíše Škaredá středa připomíná den, kdy Jidáš zradil Ježíše Letošní Velikonoce budou vzhledem k striktnímu omezení volného pohybu a shromažďování kvůli koronavirové epidemii značně netradiční. 8. dubna 2020   (10:47) Hornické muzeum Příbram chce být s návštěvníky v kontaktu on-line Hornické muzeum Příbram chce být s návštěvníky v kontaktu on-line Hornické muzeum zveřejňuje odkazy na televizní pořady, díky nimž se mohou zájemci do muzea alespoň na dálku vydat. 2. dubna 2020   (06:29) Frontman skupiny E!E: Dřepte doma, nalaďte internet a my přijdeme k vám Frontman skupiny E!E: Dřepte doma, nalaďte internet a my přijdeme k vám Městské kulturní centrum v Příbrami zahajuje projekt „Živák do obýváku“. Na co se můžeme těšit, jsme se zeptali jak vedoucího centra Vlasty Ševra, tak i zpěváka Bořka Řehoře, který projekt se svou skupinou E!E již tento pátek odstartuje. 26. března 2020   (20:51) Nepřehlédněte Z panského statku v kraji Antonína Dvořáka měl být golfový resort. Obec tomu zabránila Z panského statku v kraji Antonína Dvořáka měl být golfový resort. Obec tomu zabránila Starobylý panský statek, stejně jako zhruba jednu pětinu všech polností v katastru obce Vysoká u Příbramě, vlastní kanadsko-izraelská společnost. Její záměr vybudovat v centru obce golfový resort neprošel územním plánem 23. března 2020   (06:28) Nepřehlédněte Karel Čapek: Když už marodíte, vemte si dobrou knížku a čtěte, abyste aspoň nestonali nadarmo Karel Čapek: Když už marodíte, vemte si dobrou knížku a čtěte, abyste aspoň nestonali nadarmo V roce 1931 napsal Karel Čapek fejeton pro Lidové noviny, ve kterých dává lidem rady, jak na chřipku. Některé z nich jsou nadčasové 15. března 2020   (07:00)


Nepřehlédněte

Zapalte na Bílou sobotu po setmění za okny svých domovů svíčku, vyzývají biskupové Zapalte na Bílou sobotu po setmění za okny svých domovů svíčku, vyzývají biskupové Bílá sobota bude 11. dubna, v Česku v té době ještě zřejmě bude platit nouzový stav a zákaz shromažďovat se venku ve větším počtu než dvě osoby najednou. 4. dubna 2020   (15:02) Nepřehlédněte Pořad Reportéři ČT spojoval Agrofert s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Nyní televize čelí žalobě Pořad Reportéři ČT spojoval Agrofert s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Nyní televize čelí žalobě Žaloba se týká reportáží nazvaných Dvojí metr a Dvojí metr II, které ČT odvysílala 23. září a 7. října loňského roku. 4. dubna 2020   (12:01) Nepřehlédněte Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím  usnadnit aktuální fungování Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím usnadnit aktuální fungování Nadační fond Albert vyhlásil v reakci na krizovou situaci mimořádnou grantovou výzvu, ve které rozdělí 1 000 000 korun. Podpoří tak každodenní fungování organizací, které se starají o děti a rodiny ze sociálně ohroženého prostředí v období epidemie koronaviru. 1. dubna 2020   (12:32) Nepřehlédněte Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Někteří starostové obcí se nechovají transparentně a údaje o počtu nakažených tají. 1. dubna 2020   (10:35) Nepřehlédněte Úřady budou otevřené jen dva dny v týdnu na tři hodiny denně Úřady budou otevřené jen dva dny v týdnu na tři hodiny denně Služby úřady omezily na agendy bezpodmínečně nutné k zajišťování chodu veřejné správy. 31. března 2020   (09:00) Nepřehlédněte


Další články

Počet mrtvých s covid-19 atakuje stovku, onemocnělo přes pět tisíc lidí. Vojtěch slibuje návrat k běžnému životu Počet mrtvých s covid-19 atakuje stovku, onemocnělo přes pět tisíc lidí. Vojtěch slibuje návrat k běžnému životu Od rána přibylo v Česku osm obětí. V Příbrami byla prokázána nákaza u dalšího pacienta. 8. dubna 2020   (18:38) Hamáček: Neotevírejte koledníkům a nechoďte na pomlázku Hamáček: Neotevírejte koledníkům a nechoďte na pomlázku "Kdybych byl doma, tak prostě neotevřu, protože bych se bál, že mě někdo nakazí," řekl šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček 8. dubna 2020   (15:00) Městská policie odchytávala splašené koně se spřežením Městská policie odchytávala splašené koně se spřežením Během odchytu došlo k poškození služebního vozidla. 8. dubna 2020   (13:01) Vojtěch: Nekontrolované šíření covid-19 se v ČR podařilo zastavit Vojtěch: Nekontrolované šíření covid-19 se v ČR podařilo zastavit "ČR zatím zabránila tomu nejhoršímu a na datech je to vidět," řekl ministr. 8. dubna 2020   (12:37) Hřiště pod Svatou Horou se otevírá, Novák zůstává prozatím mimo provoz Hřiště pod Svatou Horou se otevírá, Novák zůstává prozatím mimo provoz S uvolňováním vládních nařízení dochází od čtvrtka 9. dubna k otevření veřejných sportovišť. V Příbrami se jedná o hřiště a tenisové kurty pod Svatou Horou ve správě Sportovních zařízení města. 8. dubna 2020   (11:16) Škaredá středa připomíná den, kdy Jidáš zradil Ježíše Škaredá středa připomíná den, kdy Jidáš zradil Ježíše Letošní Velikonoce budou vzhledem k striktnímu omezení volného pohybu a shromažďování kvůli koronavirové epidemii značně netradiční. 8. dubna 2020   (10:47) SSHR dodává ochranné pomůcky stále více domácích výrobců SSHR dodává ochranné pomůcky stále více domácích výrobců Správě státních hmotných rezerv (SSHR) dodává ochranné pomůcky do meziskladu v Sedlčanech stále více tuzemských výrobců. 8. dubna 2020   (09:43) V Česku se novým koronavirem nakazilo už přes 5000 lidí V Česku se novým koronavirem nakazilo už přes 5000 lidí V nemocnicích bylo s onemocněním podle údajů ministerstva zdravotnictví k pondělí 408 lidí, z toho 86 ve vážném stavu. 8. dubna 2020   (07:18) Nejhorší je nejistota, říká lékař, který se stará o pacienty s koronavirem Nejhorší je nejistota, říká lékař, který se stará o pacienty s koronavirem Koronavirus
V příbramské nemocnici zemřel pacient s koronavirem V příbramské nemocnici zemřel pacient s koronavirem Koronavirus V noci na středu bude nejjasnější úplněk roku V noci na středu bude nejjasnější úplněk roku Úkaz se na obloze objeví letos podruhé, další nastane v květnu 7. dubna 2020   (18:11) Vláda prodloužila nouzový stav do konce dubna Vláda prodloužila nouzový stav do konce dubna Kabinet původně žádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do pondělí 11. května. 7. dubna 2020   (17:10) Zelená linka pomoci v provozu pouze ve všední dny Zelená linka pomoci v provozu pouze ve všední dny Od 18. března fungují v Příbrami dvě bezplatná telefonní čísla, na kterých si můžete požádat o pomoc i radu. 7. dubna 2020   (16:38) Zloději se zaměřili na uzavřené restaurace, nepohrdli ani hračkami Zloději se zaměřili na uzavřené restaurace, nepohrdli ani hračkami Zlodějům hrozí po dobu nouzového stavu v Česku neobvykle vysoká trestní sazba. Za drobné krádeže mohou nyní čtyři zloději skončit až osm let za mřížemi. 7. dubna 2020   (15:00) Dopřejte si v této době kvalitní a vyváženou dietní stravu v pohodlí domova Dopřejte si v této době kvalitní a vyváženou dietní stravu v pohodlí domova Lahůdky Příbram, s.r.o. vaří a rozváží denně rozmanitá teplá jídla, ale také nadále připravují osvědčenou Krabičkovou dietu nebo také chlebíčky a obložené mísy 7. dubna 2020   (13:30) PR V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších dvou pacientů, celkem onemocnělo 16 lidí V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších dvou pacientů, celkem onemocnělo 16 lidí Koronavirus Hasiči dekontaminují bytové domy na Brodské. Byl zde prokázán čtvrtý případ nákazy koronavirem Hasiči dekontaminují bytové domy na Brodské. Byl zde prokázán čtvrtý případ nákazy koronavirem Koronavirus Sněmovna bude dnes schvalovat žádost vlády o prodloužení nouzového stavu Sněmovna bude dnes schvalovat žádost vlády o prodloužení nouzového stavu Počet lidí nakažených koronavirem v Česku se v pondělí zvýšil o 241 na celkových 4828. Z nemoci covid-19 se dosud uzdravilo 127 lidí, naopak 80 pacientů s koronavirem v nemocnicích zemřelo. 7. dubna 2020   (08:40) Živnostníci i zaměstnanci mají kvůli epidemii nárok na ošetřovné 424 korun za den Živnostníci i zaměstnanci mají kvůli epidemii nárok na ošetřovné 424 korun za den Na ošetřovné pro živnostníky bylo vyčleněno 100 milionů korun. 7. dubna 2020   (06:34) Během pondělí zemřelo v souvislosti s koronavirem šest osob, celkem 78 Během pondělí zemřelo v souvislosti s koronavirem šest osob, celkem 78 Počet případů nemoci, kterou způsobuje nový typ koronaviru, za dnešek vzrostl zatím o 148 na 4735. 6. dubna 2020   (18:36) V úterý otevřou sběrny, ve čtvrtek železářství či hobby markety V úterý otevřou sběrny, ve čtvrtek železářství či hobby markety Ve všech otevřených provozovnách budou muset lidé dodržovat přísnější pravidla 6. dubna 2020   (18:18) Lidé budou moct od úterý individuálně sportovat na venkovních sportovištích Lidé budou moct od úterý individuálně sportovat na venkovních sportovištích Běh nebo jízda na kole v lese budou možné i bez roušek 6. dubna 2020   (18:08) Polovině domácností klesly kvůli vládním opatřením příjmy Polovině domácností klesly kvůli vládním opatřením příjmy Nejpostiženější jsou pracovníci obchodu a služeb, kde ztrátu práce deklaruje desetina lidí. 6. dubna 2020   (16:49) Středočeský kraj poskytne živnostníkům bezúročné půjčky Středočeský kraj poskytne živnostníkům bezúročné půjčky Půjčky nebudou poskytovány živnostníkům, kteří jsou v exekuci, v insolvenci anebo mají-li své sídlo na úřadě. 6. dubna 2020   (14:29) Vojtěch: Když se situace do středy nezmění, zmírníme opatření Vojtěch: Když se situace do středy nezmění, zmírníme opatření Prodejny budou muset pouštět málo zákazníků a dezinfikovat. 6. dubna 2020   (12:02) Technická závada na nákladním voze uzavřela dálnici u Mníšku pod Brdy Technická závada na nákladním voze uzavřela dálnici u Mníšku pod Brdy Kvůli unikajícím provozním kapalinám došlo k havárii projíždějícího auta 6. dubna 2020   (10:04) V neděli zemřelo osm lidí s koronavirem, další člověk zemřel dnes V neděli zemřelo osm lidí s koronavirem, další člověk zemřel dnes V šesti případech šlo o seniory ve věku nad 60 let, jeden spadal do kategorie 50 až 59 let a zbylým dvěma bylo méně než 50 let. 6. dubna 2020   (08:55) Blíží se Velikonoce, sezóna vajec. Víte, jaká vybrat? Blíží se Velikonoce, sezóna vajec. Víte, jaká vybrat? Velikonoční stolování může mít neopakovatelnou atmosféru, pokud se na něj předem připravíte. V článku naleznete několik receptů na přípravu sváteční tabule. 6. dubna 2020   (06:58) Po nehodě skončily ve vozidle dvě zaklíněné osoby. Na pomoc přiletěl záchranářský vrtulník Po nehodě skončily ve vozidle dvě zaklíněné osoby. Na pomoc přiletěl záchranářský vrtulník Po nárazu do stromu se auto přetočilo na bok, kolemjedoucí řidiči zastavili a jednu ze zraněných osob vyprostili před příjezdem hasičů. 5. dubna 2020   (20:53) Zemřelých s nemocí Covid-19 přibylo na 67. Uzdravilo se 96 lidí Zemřelých s nemocí Covid-19 přibylo na 67. Uzdravilo se 96 lidí Kritiky vlády z řad opozice označil prezident Zeman mimo jiné za "bahno" a "hlupáky". Předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska nazval "počmáraným šaškem". 5. dubna 2020   (18:20) Žáci a studenti by se mohli podle současných plánů do školy vrátit v druhé polovině května Žáci a studenti by se mohli podle současných plánů do školy vrátit v druhé polovině května "Školy se otevřou najednou, ne po stupních, jak navrhoval Babiš," uvedl ministr školství Robert Plaga 5. dubna 2020   (15:25) V Příbrami byl zaznamenán další pacient nakažený koronavirem V Příbrami byl zaznamenán další pacient nakažený koronavirem Koronavirus Zeman udělí epidemiologovi Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání Zeman udělí epidemiologovi Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání Zeman řekl, že o ocenění Prymulu předem neinformoval. Podle něj je Prymula erudovaný epidemiolog, který se postavil do čela války s koronavirem. Nejvyšším státním vyznamenáním je Řád Bílého lva. 5. dubna 2020   (11:45) Ústav jaderné a chemické ochrany v Kamenné testuje i roušky a respirátory Ústav jaderné a chemické ochrany v Kamenné testuje i roušky a respirátory Koronavirus V Česku zemřeli další tři lidé s koronavirem V Česku zemřeli další tři lidé s koronavirem V sobotu přibylo 282 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem 5. dubna 2020   (09:12) Křesťané si dnes připomínají vjezd Ježíše Krista do Jeruzaléma Křesťané si dnes připomínají vjezd Ježíše Krista do Jeruzaléma Po Květné neděli následuje Modré pondělí, Šedivé úterý, Škaredá středa a Zelený čtvrtek, který je prvním dnem, kdy se připomíná Kristovo třídenní utrpení a vzkříšení. 5. dubna 2020   (07:23) V Česku od rána přibyla tři úmrtí lidí s nemocí Covid-19 V Česku od rána přibyla tři úmrtí lidí s nemocí Covid-19 Uzdravených ministerstvo eviduje 78, o čtyři více než ráno. 4. dubna 2020   (18:44) Na Velikonoce bude až 23 stupňů Celsia Na Velikonoce bude až 23 stupňů Celsia Počasí Zapalte na Bílou sobotu po setmění za okny svých domovů svíčku, vyzývají biskupové Zapalte na Bílou sobotu po setmění za okny svých domovů svíčku, vyzývají biskupové Nepřehlédněte Pořad Reportéři ČT spojoval Agrofert s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Nyní televize čelí žalobě Pořad Reportéři ČT spojoval Agrofert s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Nyní televize čelí žalobě Nepřehlédněte


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz