27. 2. svátek má Alexandr




Úsekový radar do Rožmitálské dodá firma Gemos dopravní systémy

28. září 2016   (08:09)
Úsekový radar do Rožmitálské dodá firma Gemos dopravní systémy
foto: pribram.cz

Povolenou rychlost v Rožmitálské denně překročí stovky aut.



Výběrové řízení na dodání úsekového radaru do Rožmitálské ulice vyhrála společnost Gemos dopravní systémy se sídlem v Praze. Nabídka této firmy činila 1 050 000 Kč. Projekt počítal s maximální částkou 1,2 miliony korun. Uchazeče potvrdila i rada města na svém zářijovém zasedání.

Instalace by měla být provedena do jednoho měsíce od výzvy objednatele, kterým je město Příbram. V rámci cenové nabídky je zahrnuto i 5 let servisní podpory. Zařízení by mělo mít zkoušku od Českého metrologického institutu a je schopno pořídit snímek vozidla i ve tmě a to včetně viditelné registrační značky a tváře řidiče.

V současné době je v ulici ukazatel rychlosti. Pro umístění radaru je nutná celá řada povolení.

Rychlost překročí stovky aut denně
Úsekový radar, který bude umístěn ve směru od Bohutína, by mohl alespoň částečně ulevit obyvatelům Rožmitálské ulice. Ti si stěžují na vysokou hlučnost od dopravy v této důležité dopravní tepně. Snížením rychlosti na povolené limity by se měla hlučnost o něco snížit.

Byla provedena i statistika provozu v Rožmitálské ulici, podle které ulicí denně projede 12.000 vozidel, z toho zhruba 900 aut překročí rychlost a 50 z nich jede dokonce rychleji než 80 km/h.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance Masopustní veselí i plesová noc: Rožmitálsko čeká den plný tradic a tance Poslední únorová sobota nabídne na Rožmitálsku pestrý program pro malé i velké. … MASOPUST Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“ Historie pití kávy od orientální rarity k českému „turkovi“ V přízemí Kopáčkova domu je volně přístupná výstava Muzea města Dobříše, která … ANKETA V Rožmitále hořel nakladač V Rožmitále hořel nakladač Hasiči zasahovali v Rožmitále u nahlášeného požáru nakladače. AKTUÁLNĚ Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Klučenice se třesou dál. Po nočních otřesech přišel další během dne Obyvatele Klučenic a okolních obcí probudil ve čtvrtek pozdě večer nečekaný otřes. … AKTUÁLNĚ Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV Tankování v Příbrami: Nejdražší Natural 95 i naftu má MOL i OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče U Višňové narazilo auto do stromu, hasiči vyproštovali řidiče Vážná dopravní nehoda se stala před 11. hodinou dopoledne v pátek 27. února u obce … AKTUALIZOVÁNO U Milína skončilo auto na střeše U Milína skončilo auto na střeše V pátek 27. února ráno havarovalo osobní auto u Milína. Vůz skončil na střeše. DOPRAVA Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka Poslední únorový víkend slibuje na Příbramsku opravdu nabitý program. Čekají vás … Opilec se zavrtal s autem v poli Opilec se zavrtal s autem v poli Ve čtvrtek 26. února po půl šesté v podvečer zasahovali policisté u události za … DOPRAVA
Odpad z Příbrami zamíří do Mělníka. Bioodpad bude povinný a podnikatele čekají kontroly Odpad z Příbrami zamíří do Mělníka. Bioodpad bude povinný a podnikatele čekají kontroly Příbram čekají největší změny v odpadovém hospodářství za poslední roky. Směsný odpad … POLITIKA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz